Гаряча лінія

Бути Другом: компанія Пахаренко і партнери підтримала соціальну акцію для старшокласників

25 лютого 2020 року Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (UAACP) за підтримки патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» та Київського університету права Національної академії наук України (КУП НАНУ) на майданчику стаціонарного Музею підробок UAACP провів соціальну акцію «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» в рамках безстрокової просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні».

120 учнів 10-11 класів святошинського району з викладачами із спеціалізованої школи № 40 з поглибленим вивченням німецької мови та спеціалізованої школи № 200 з поглибленим вивченням англійської мови мали змогу не тільки розглянути експонати єдиного в Україні Музею підробок UAACP, прослухати освітньо-просвітницькі лекції та задати питання експертам, взяти участь у анкетному опитуванні, а ще й отримати прості лайфхаки для повсякденного життя, як не стати жертвою шахраїв і уникнути придбання підробок у майбутньому.

Соціальний захід, який має на меті долучити українських старшокласників до освітньо-просвітницьких заходів, які змінюють світогляд, розповідаючи про роль інтелектуальної власності для суспільства і держави, розкриваючи інформацію про небезпеку контрафактного товару, та виховують відповідального споживача і шанобливе ставлення до результатів творчої праці, відкрили ректор КУП НАНУ, професор Юрій Бошицький та експерт UAACP, заступник начальника юридичного відділу компанії «Пахаренко і партнери» Євген Компанець. У своїх вступних промовах спікери підкреслили, що час змін настав, а тому молодому поколінню українців необхідно активно доносити інформацію про важливість охорони  та захисту інтелектуальної власності, її роль у зростанні економіки, ризики, які несуть у собі контрафактні товари.

3

5

Після вступних промов Євген Компанець продовжив спілкування з аудиторією та детально розкрив тему ролі інтелектуальної власності в суспільстві та її впливу на економіку країни, використовуючи власний практичний досвід юриста. Приємно, що старшокласники виявили зацікавленість до теми. Євгеній надав багато корисних порад та юридичної інформації, у тому числі й щодо того, як завдяки кримінальному процесу боротися із злочинними діями, пов’язаними з порушенням прав інтелектуальної власності. Євген на реальних прикладах із юридичної практики компанії «Пахаренко і партнери» показав молодому поколінню в яких умовах виготовляється контрафактна продукція, яку небезпеку несе здоров’ю та розповів, що насправді «безневинна» купівля підробокце підтримування тіньового бізнесу та організованої злочинності.

Далі Євген Компанець разом із аудиторією оглянув експонати Музею підробок UAACP та розповів про справи, в яких ці експонати були доказами порушення прав інтелектуальної власності.

Резюмуючи свій виступ, юрист закликав присутніх залишатись свідомим і споживачем, і громадянином України завжди, бо споживачі самі відповідають за свій вибір, купуючи товар!

1

8

6

Наступним спікером стала представниця UAACP Лариса Севостьянова з презентацією «Дні боротьбі з підробками та піратством в Україні» — виховання відповідального споживача». Фахівець розповіла про хід просвітницької кампанії, описала небезпеку пов’язану з придбанням контрафактного товару для споживачів. Підкреслила, що соціальна місія кампанії полягає в виховання молоді в дусі поваги до себе і творчості інших, що дозволить змінити баланс сил в суспільстві на користь шанобливого ставлення до результатів інтелектуальної праці, відповідального споживача і оригінальних товарів. Українці «зі шкільної парти» повинні розуміти, що купуючи товари сумнівного походження, вони не тільки ризикують своїм здоров’ям і підтримують нелегальних виробників — вони ставлять під загрозу всю систему виробництва якісних українських товарів та екологічну безпеку країни, порушують економічний баланс держави, підтримуючи тіньовий бізнес.

7

2

Всі бажаючи учасники акції заповнили анкети UAACP та мали змогу отримати брендовані браслети з гаслами «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» («I Buy Real! I Don’t Buy Fakes!»), ставши друзями просвітницької кампанії.

 Лекції  відбулись в рамках підписаного Меморандуму про співпрацю між UAACP та КУП НАНУ. Перший у 2020 році просвітницький проект для популяризації інтелектуальної власності серед старшокласників успішно відбувся. Молодь виявила зацікавленість до теми, учні активно ставили питання, відверто реагували на інформацію та відповідали на запитання анкет, це свідчить, що зворотній відгук є, а це, щонайменше, вже початок діалогу.

UAACP дякує Юрію Бошицькому за підтримку і співпрацю.

Далі буде!

4

9

« Повернутись до списку новин