Гаряча лінія

До «Всесвітнього дня боротьби з підробками» EUIPO розмістило інформацію щодо нових тенденцій в поведінці молодих європейців стосовно підроблених товарів та онлайн-піратства

Відомство з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO) сьогодні 8 червня 2022 року в рамках загальноєвропейської інформаційної кампанії до» Всесвітнього дня боротьби з підробками» опублікувало результати загальноєвропейського опитування 2022 року щодо сприйняття ІВ серед молодих європейців під назвою «Підроблені товари та онлайн-піратство: нові тенденції в поведінці молодих європейців».

Опитування, проведене Європейською обсерваторією, має на меті пролити світло на останні тенденції використання легальних та нелегальних онлайн-джерел серед європейців у віці від 15 до 24 років, а також їхнє сприйняття та поведінку щодо підроблених товарів.

Купівля підробленої продукції

Відображаючи постпандемічний контекст, нове опитування підтвердило, що 37% молодих людей свідомо купили один або кілька підроблених продуктів протягом останніх 12 місяців, що є значно більше у порівнянні з попередніми результатами.

Підроблені товари, які молоді люди найчастіше купують свідомо — це одяг та аксесуари (17%), далі йдуть взуття (14 %), електронні пристрої (13 %), гігієна, косметика, засоби особистої гігієни та парфумерія (12 %).

Інтернет-піратство

Свідоме піратство залишається стабільним: 21% молодих споживачів (кожний п’ятий) визнає, що вони навмисно отримували доступ до піратського вмісту протягом останніх 12 місяців.

Однак доступ із легальних джерел набуває все більшого поширення серед молодого покоління: 60% стверджували, що не використовували, не відтворювали, не завантажували або не транслювали контент із незаконних джерел у минулому році, порівняно з 50% у 2019 році та 40% у 2016 році, що підтверджує цю тенденцію.

Ключові чинники

Ціна та доступність продовжують залишатися основними причинами покупки підроблених продуктів та свідомого доступу до піратського контенту. Проте соціальні впливи, такі як поведінка сім’ї, друзів чи знайомих, набувають все більшого значення.

 НОВИНА 66

Що змушує молодих людей замислитися?

Як щодо продуктів, так і для цифрового контенту, молоді люди згадали особисті ризики кібершахрайства та кіберзагрози як важливі фактори, які можуть стримувати їхню поведінку. Крім того, опитані молоді люди частіше згадують про краще розуміння негативного впливу на навколишнє середовище чи суспільство.

Це дослідження є третім виданням із серії досліджень серед молоді, яке спочатку було опубліковано EUIPO у 2016 році, а потім знову у 2019 році. https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/web/observatory/news/-/action/view/9413114

Зазначимо, що під час проведення безстрокової української просвітницької кампанії UAACP традиційно проводить анкетування-опитування громадської думки. Отримані результати свідчать, що доросле населення та школярі у 80% випадків  не замислюються над питанням чи оригінальний товар вони купують, лише 15% дорослих та молоді впевнені, що ніколи не купували підробок.

Аудиторія студентів, нажаль, більш схильна до покупки контрафактного товару, молодь не цікавить якість товару, яка їх, здебільшого, задовольняє, а приваблює дешевизна підробок.

При цьому студентська спільнота у 50% випадках купувала підроблені товари свідомо, а 25% студентів  будуть і надалі купувати підробки, тому що нічого поганого у цьому не вбачають, а грошей завжди не вистачає.

Як бачимо українська молодь більш схильна до придбання підробок і така ситуація загрожує безпеці України. В умовах військового стану усім українцям необхідно більш уважно підходити до питання придбання підробок, з огляду на економічне підґрунтя цього  негативного явища.

Ще раз наголошуємо, що контрафакт — це не тільки питання моралі і порушення прав інтелектуальної власності, це злочин, який генерує швидкі неконтрольовані державою грошові потоки, які з великою вірогідністю можуть бути направлені на потреби ворога для фінансування військових злочинів проти нашої держави!

Тому перш ніж купити підробку замислитесь над питанням «Якщо існує вірогідність, що за мої гроші злочинці придбають кулі, що вб’ють наших воїнів на передовій, то чи варто мені купувати цей товар?» Відповідь для українців — очевидна!

Слава Україні!

 

« Повернутись до списку новин