Гаряча лінія

EasyBusiness розповіли, як допомагали МСБ виходити на ринки ЄС

У EasyBusiness прозвітували щодо того, як проходила реалізація проекту «Інтеграція українського малого та середнього бізнесу (МСБ)в ланцюги доданої вартості ЄС», який був підтриманий Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» в рамках грантового компоненту проекту «Громадська синергія».

Аналітична робота EasyBusiness складається з п’яти етапів.

Етап 1: Розробка аналітичного звіту

Першим і найважливішим етапом роботи над проектом було проведення клопіткого аналітичного дослідження задля повного розуміння стану розвитку МСБ в Україні, який, за припущеннями EasyBusiness, не повністю використовує свій потенціал.

На даний момент Україна має ряд економічних передумов, що здатні сприяти поглибленню процесів інтернаціоналізації.

Разом з тим, використання бізнес-стратегій інтернаціоналізації є мало поширеним серед українського МСБ у порівнянні з українськими великими підприємствами та МСБ країн Європи, що може бути пов’язано із наявністю ряду бар’єрів в межах регуляторного і нерегуляторного середовища. І незважаючи на проведення ряду реформ, що покращили регулювання діяльності МСБ, та активне впровадження ініціатив, спрямованих допомогти малим та середнім підприємцям, проблема залишається невирішеною.

Така ситуація вимагала активних дій щодо вирішення поточних проблем, які стають на заваді малим підприємцям. Для надання рекомендацій уряду України з приводу покращення середовища функціонування МСБ та сприяння його подальшому розвитку та інтернаціоналізації було проаналізовано кращі міжнародні практики. В обраних країнах був проведений огляд регуляторного середовища за п’ятьма ключовими напрямками, пов’язаними із інтернаціоналізацією МСБ. Крім того, було проаналізовано ініціативи, що були впроваджені в цих країнах для стимулювання розвитку МСБ, за трьома напрямками.

У результаті було сформовано рекомендації та оцінено їх економічний ефект: очікується зростання показників інтернаціоналізації України від 0.45 балів у 2015 році до 0.73 балів у 2020 році, де 1 є максимальний рівнем інтернаціоналізації МСБ, а 0 – мінімальним. Отриманий результат дозволить піднятися Україні на третє місце серед країн Європи за сприятливістю середовища для інтернаціоналізації МСБ.

Про рекомендації, які повинні принести такий ефект, та про інші питання, що стосуються стану розвитку МСБ в Україні, ви можете детальніше дізнатися за посиланням:

https://issuu.com/easybusinessua/docs/report

Етап 2: Розробка практичного посібника

Ключовою метою реалізації проекту, з самого початку, була допомога МСБ. Формуючи аналітичний звіт, було зрозуміло, що запропоновані рекомендації будуть втілені не одразу. Самі ж підприємці зможуть тільки через певний час відчути реальний вплив змін.

Для того, аби максимізувати користь для бізнесу якнайшвидше, вирішено сформувати практичний посібник, який має на меті надати максимум інформації про те, як вийти на ринки ЄС.

Документ дає відповідь підприємцям на питання готовності експортувати, повністю описує процес експорту до Європейського союзу, зокрема які документи потрібно оформлювати та які процедури потрібно пройти. Крім того, у посібнику подається вичерпний список ініціатив, якими може скористатися підприємець для вдосконалення своєї діяльності.

Практичний посібник «Вихід Українського МСБ на ринки ЄС  за посиланням»: https://issuu.com/easybusinessua/docs/guide

Етап 3: Проведення тренінгів

З метою популяризації проведеної роботи серед населення та підвищення отриманої користі для МСБ, команда EasyBusiness провела тренінги у 4 містах України.

Майже 60 підприємців мали змогу послухати про можливості, які відкриваються перед ними в результаті активної діяльності міжнародних та вітчизняних організації. Крім того, вони могли дізнатися будь-яку необхідну інформацію в експертів з команди EasyBusiness, напряму запитавши в них про всі нюанси експорту до ЄС.

Етап 4: Круглий стіл на тему “Як Україні посісти третє місце в Європі за рівнем інтернаціоналізації МСБ”

26 жовтня в Українському кризовому медіа-центрі громадською організацією EasyBusiness був проведений круглий стіл. У рамках заходу був представлений аналітичний звіт «Інтеграція Українського МСБ в ланцюги доданої вартості ЄС», а також проведено дискусію щодо кроків, які необхідно зробити уряду для підвищення рівня інтернаціоналізації МСБ в Україні.

Про круглий стіл: «Україна в топ-3 за інтернаціоналізацією МСБ» за посиланням:

http://www.easybusiness.in.ua/uk/7-%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b0%d0%bb-%d0%bf%d1%80%d0%be-%d0%ba%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%bb%d0%b8%d0%b9-%d1%81%d1%82%d1%96%d0%bb-%d1%83%d0%ba%d1%80%d0%b0%d1%97%d0%bd%d0%b0-%d0%b2-%d1%82%d0%be%d0%bf-3-%d0%b7/

Етап 5: Подальші кроки

Питання інтернаціоналізації МСБ не залишилось осторонь авторитетних українських медіа-видань, зокрема Економічної Правди, на якій були опубліковані дві статті про результати аналітичного дослідження та подальші кроки для покращення поточної ситуації.

Крім того, проблемою по-справжньому зацікавилися органи виконавчої влади та інші проактивні стейкхолдери, які погодилися надати рекомендації стосовно покращення аналітичного звіту, що сприятиме пришвидшенню процесу імплементації запропонованих рекомендацій.

Інформаційно:

EasyBusiness – це неприбутковий аналітичний центр, заснований радниками Міністра Економіки з питань дерегуляції в 2014 році та зорієнтований на покращення свободи ведення бізнесу. Більше інформації на сайті: http://www.easybusiness.in.ua/uk/%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0/#pll_switcher/

ЄС

 

 

« Повернутись до списку новин