Гаряча лінія

Експертне свято!

03 липня 2018 року, в переддень професійного свята – Дня судового експерта у Науково-дослідному центрі судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України пройшла міжнародна науково-практична конференція «Судово-експертна діяльність в Україні та Польщі: досвід, перспективи розвитку та співпраці».

В урочистому відкритті та роботі заходу взяла участь керуючий партнер, генеральний директор компанії «Пахаренко і партнери», патентний повірений Антоніна Пахаренко-Андерсон.

сайт 1

Антоніна Павлівна привітала директора НДЦ судової експертизи з питань ІВ Владислава Федоренка, гостя із Польщі — директора Інституту судових експертиз ім. проф. д-ра Яна Сехна в Кракові Вєчорека Лєшика та всіх присутніх судових експертів із їх професійним святом та побажала, щоб високий професіоналізм та енергія завжди були незмінними їх помічниками, а життєвий та експертний досвід, компетентність дозволили зберегти і примножити професійну майстерність. Антоніна Павлівна виказала впевненість, що у найближчі роки дослідження судових експертів, які володіють спеціальними знаннями в сфері ІВ, не втратять своєї актуальності, й будуть і надалі допомагати суддям у з’ясуванні фактичних обставин справи.

сайт 3

сайт 2

сайт 4

Перед колегами виступили гості конференції та правники.

Завершувала сесійні виступи координатор з підтримки громадських проектів компанії «Пахаренко і партнери», голова комісії з питань ІВ та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine Вероніка Березанська, яка у свою чергу привітала колег зі святом та поділилася спогадами про те, як свого часу сама стала судовим експертом. Що стосується майбутнього судової експертизи у сфері ІВ, яка була темою виступу фахівця, то Вероніка підкреслила, що, безперечно, майбутнє експертиз у справах зі спорів, пов’язаних із захистом права ІВ, є, і це не може не втішати присутніх у цій залі судових експертів, однак, є і проблеми.

«На мій погляд, головна проблема не у державній монополії на професію судового експерта, а у відсутності єдиної експертно-наукової школи підготовки судового експерта у сфері інтелектуальної власності. Нажаль навіть наявність методичних рекомендацій щодо дослідження певних об’єктів ІВ не гарантує отримання однакових висновків експертних досліджень одних і тих же об’єктів ІВ. У результаті різні підходи до оцінки наявних у матеріалах справи доказів у представників різних експертних установ та приватних судових експертів призводять до отримання протилежних експертних висновків проведених досліджень. І це дуже засмучує фахову спільноту у сфері ІВ», — наголосила Вероніка Березанська.

сайт 7

сайт 6

Завершуючи, Вероніка нагадала присутнім, що Науково-дослідний центр судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України свого часу створювався і для того щоб в Україні була сформована єдина науково-методична база та напрацьована відповідна експертна практика дослідження об’єктів ІВ, та, звернувшись до директора центру, висловила сподівання, що за особистої підтримки Владислава Леонідовича, який продовжив справу Петра Павловича Крайнєва, в Україні, нарешті, з’явиться єдина експертно-наукова школа підготовки судового експерта у сфері інтелектуальної власності.

Під час конференції було підписано Меморандум про співпрацю в сфері науково-дослідної, методичної та судово-експертної діяльності між НДЦ судової експертизи з питань ІВ Мінюсту України та Інститутом судових експертиз ім. проф. д-ра Яна Сехна в Кракові Міністерства справедливості Польщі. Також нагороджено відомчими заохочувальними відзнаками Міністерства юстиції України працівників трудового колективу НДЦ судової експертизи з питань ІВ.

сайт 8

« Повернутись до списку новин