Гаряча лінія

EUIPO надав рекомендації щодо класифікації товарів, що стосуються «віртуальних товарів» і «невзаємозамінних токенів (NFT)»

NFT (невзаємозамінні токени) — це особливий тип криптовалюти, який є незамінним, на відміну від більшості криптовалют та багатьох мережевих або службових токенів. Являє активи, що існують лише у власних криптосистемах. NFT — це одиниця даних у цифровій книзі, що називається блокчейном, де кожен NFT може представляти унікальний цифровий елемент, і тому кожен з них не взаємозамінний. По суті це інформація, яка має цінність у криптовалюті.

Тобто NFT — це нова форма цифрових активів. Використовуючи технологію блокчейн, вони надають підтвердження права власності на цифрові або фізичні об’єкти.

Правильна класифікація віртуальних товарів і товарів, пов’язаних із NFT, а також інших активів, які часто асоціюються з Метавсесвітом, була гарячою темою для обговорень протягом кількох місяців в ЕС. Виникали різні теорії, які обговорювалися на міжнародних конференціях з торговельних марок і, звичайно, в Інтернеті. Чи має виникнути окремий клас для продуктів у віртуальному світі?

Позиція EUIPO, викладена в проекті Рекомендацій 2023 року дещо інша, а саме застосовуватиметься такий підхід:

∙ «Віртуальні товари належать до класу 9, оскільки вони розглядаються як цифровий вміст або зображення. Однак термін «віртуальні товари» сам по собі не є ясним і точним, тому має бути додатково визначено, вказавши вміст, до якого відносяться віртуальні товари (наприклад, доступний для завантаження віртуальний товар, а саме віртуальний одяг).

∙ 12-е видання Ніццької класифікації включатиме термін завантажувані цифрові файли, автентифіковані незамінними токенами в класі 9. NFT розглядаються як унікальні цифрові сертифікати, зареєстровані в блокчейні, які автентифікують цифрові елементи, але відрізняються від цих цифрових елементів. Для EUIPO термін незамінні токени сам по собі неприйнятний. Потрібно вказати тип цифрового елемента, автентифікованого NFT».

Крім того, EUIPO зазначає, що послуги, пов’язані з віртуальними товарами та NFT, «будуть класифіковані відповідно до встановлених принципів класифікації послуг».

Напевне з часом можуть виникнути специфічні конфлікти торговельних марок у класі 9, бо хто відповість на питання —  чи схожі «віртуальні босоніжки» та «віртуальні кекси»?

За матеріалом https://euipo.europa.eu/ohimportal/en/news-newsflash/-/asset_publisher/JLOyNNwVxGDF/content/pt-virtual-goods-non-fungible-tokens-and-the-metaverse

« Повернутись до списку новин