Гаряча лінія

Фахівці «Пахаренко і партнери» поспілкувались із бібліотекарями

26 квітня в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми інтелектуальної власності в інформаційній сфері», приурочений до Міжнародного дня інтелектуальної власності. Захід організувала Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського спільно з Центром інтелектуальної власності та передачі технологій НАН України, Київським університетом права НАН України, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності НАПрН України та Науково-дослідним інститутом інформатики і права НАПрН України за підтримки Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством (УАПП).

_DSC3053

Звертаючись до учасників круглого столу, директор УАПП і партнер фірми «Пахаренко і партнери» Олександр Пахаренко підкреслив, що охорона інтелектуальної власності є одним із важливих факторів розвитку економіки будь-якої держави, і висловив переконання, що організований захід є свідченням того, що Україна йде в ногу зі світом у напрямку вдосконалення захисту інтелектуальної власності.

_DSC3125

Серед спікерів та учасників круглого столу були представники організаторів, а також співробітники Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого, Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського, Державної науково-технічної бібліотеки України, юристи, науковці, аспіранти й студенти. Обговорювали актуальні проблеми охорони інтелектуальної власності наукових бібліотек; доцільність внесення змін до вітчизняного законодавства з інтелектуальної власності, зважаючи на переформатування діяльності наукових бібліотек на створення електронних ресурсів і надання користувачам доступу до них; особливості укладання договорів на опублікування наукових статей в цифровому форматі та багато інших наболілих для аудиторії, що зібралась, питань. Зокрема, юрист компанії «Пахаренко і партнери» Володимир Сисюк розповів про юридичну відповідальність за розповсюдження контрафактної продукції через Інтернет.

_DSC3130

Після засідання круглого столу всі його учасники із задоволенням долучились до проведення соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!», що п’ятий рік поспіль проходить у межах просвітницької кампанії УАПП «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні». Безпосередньо у залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського була розгорнута мобільна виставка Музею підробок УАПП, де всі охочі могли ознайомитись зі зразками підробок, наданими патентно-правовою фірмою «Пахаренко і партнери», поставити запитання експертам, а також перевірити свої споживчі здібності, спробувавши розпізнати ознаки підробок.

_DSC3150

_DSC3155

Під час акції УАПП було проведено дослідження громадської думки щодо споживання підроблених товарів— учасникам заходу запропонували заповнити анкети, де необхідно було відповісти на два запитання: чи купував кожен із них підроблені товари та чи були ці покупки свідомими. Результати цього опитування можна переглянути на сайті УАПП, а на сторінці Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського розміщено більше інформації про зазначений захід.

« Повернутись до списку новин