Гаряча лінія

Компанія «Пахаренко і партнери» підтримала садівників та виробників

Патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери» виступила генеральним юридичним партнером Міжнародної науково-практичної конференції садівничої та переробної галузі «Технології та інновації: від землі до готового продукту», організованої міжнародним спеціалізованим журналом «Напої. Технології та Інновації», яка пройшла 1-2 липня 2016 року у Львові.

Під час конференції відбувся круглий стіл «Інтелектуальна власність як інструмент розвитку ринку садівничої та переробної галузі України», модератором якого стала Вероніка Березанська — голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine, координатор з підтримки громадських проектів патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери». З доповідями виступили: начальник управління правового забезпечення промислової власності Державної служби інтелектуальної власності України Інна Шатова, заступник начальника відділу торговельних марок патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Анастасія Міндрул та радник патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Ольга Коцюбальська.

lviv-2016-dod

lviv-2016-dod2

nti-lviv

Модератор і доповідачі обговорили з учасниками круглого столу, як успішно вести бізнес, активно розвивати діяльність і відкривати нові напрямки, утримувати конкурентоздатність підприємства, не лише збільшуючи обсяги виробництва та продажів, але й подбавши про правовий захист бізнесу. Сьогодні жодне підприємство не може працювати без використання в своїй діяльності ОІВ — об’єктів інтелектуальної власності (торговельних марок, винаходів, корисних моделей, промислових зразків, творів, які охороняються авторським правом, ноу-хау й ін.).

Неуважне ставлення до прав інтелектуальної власності може, наприклад, призвести до реєстрації недобросовісними особами на своє ім’я торговельних марок або промислових зразків, уже «розкручених» власником на ринку, які заслужили на повагу споживачів. Мало того, такі умільці можуть і висунути значні матеріальні претензії до власника.

Під час круглого столу були висвітлені як загальні питання щодо ролі прав на ОІВ у розвитку бізнесу, так і більш специфічні, пов’язані з отриманням охорони на торговельні марки та промислові зразки, ліцензуванням прав на них, протидією порушенням прав на ОІВ, зокрема в Інтернеті, та багато інших.

Учасники круглого столу також дізнались про зміни, які відбулись останнім часом у процесі державної реєстрації та захисту сортів рослин. Зокрема, проходить структурне реформування служби захисту сортів рослин: ліквідовані Державна ветеринарна та фітосанітарна служба і Держсільгоспінспекція, а їхні повноваження передані новому державному органу — Державній службі України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів і Міністерству аграрної політики та продовольства України (департамент землеробства). Триває гармонізація законодавства України у сфері насінництва та розсадництва із законодавством ЄС та СОТ, яка передбачає, зокрема, удосконалення національної системи сертифікації насіння і садивного матеріалу. 08.12.2015 р. було ухвалено Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення законодавства України у сфері насінництва та розсадництва у відповідність до європейських та міжнародних норм і стандартів», яким внесені зміни до Законів України «Про насіння і садивний матеріал», «Про охорону прав на сорти рослин», що набули чинності з 30.06.2016 р.

Більше інформації — тут

« Повернутись до списку новин