Гаряча лінія

Компанія «Пахаренко і партнери» підтримала соціальну акцію «Я купую справжнє! Я не купую підробок!»

4 червня 2015 року в Києві відбувся черговий етап соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» у межах просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні», яка є частиною міжнародної кампанії «Всесвітній день боротьби з підробками», започаткованої Всесвітньою групою по боротьбі з підробками (GACG Network). Цьогоріч захід підтримали Національний технічний університет України «КПI», Національна академія аграрних наук України та патентно-правова фірма «Пахаренко та партнери». Особисто взяли участь в акції голова Державної служби інтелектуальної власності України Алла Жарінова та проректор з науково-педагогічної роботи НТУУ «КПІ» Петро Киричок.

Кампанія, що стартувала навесні 2012 року за ініціативи Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (далі — УАПП) і підтримки Державної служби інтелектуальної власності України, Державної митної служби України, Міністерства внутрішніх справ України, Українського національного комітету Міжнародної торгової палати, спрямована на просвіту українського суспільства та виховання поваги до прав інтелектуальної власності, на формування раціональної моделі споживання та підвищення рівня обізнаності українців щодо ризиків і наслідків придбання контрафактних товарів.

Узявши участь в акції, кияни та гості столиці, студенти, викладачі й науковці дізнались, що контрафакт — це не якісна підробка під відомі бренди «за малі гроші», а злочин, який може навіть коштувати життя; а піратська комп’ютерна програма — не «шара», а несплачені податки до бюджету України, втрачені робочі місця та відтік за кордон висококласних програмістів.

Представники УАПП розповіли, що нелегальний бізнес із виробництва та поширення підробок — це частина величезної злочинної індустрії, яка є майже безризиковим джерелом збагачення і тісно пов’язана з іншими злочинами — незаконним обігом наркотиків та зброї, торгівлею людьми та тероризмом. Звідси випливає висновок: купуючи підробку, ми самі фінансуємо організовану злочинність.

Сьогодні підробки заполонили світовий ринок товарів. Проблема контрафактної і піратської продукції охопила майже всі країни світу і галузі промисловості, вона стала міжнародною, багатонаціональною, транскордонною і міжгалузевою! Особисто переконатись у цьому могли учасники акції, оглядаючи експозицію із Музею підробок УАПП. До уваги допитливої публіки були запропоновані зразки підробок: одяг, взуття, іграшки, різноманітні аксесуари, цигарки, леза для гоління, агрохімічні та хімічні засоби.

Оскільки деякі види підробок, такі як ліки, іграшки, запасні деталі агрегатів, запчастини до автомобілів, сільськогосподарські добрива серйозно загрожують здоров’ю та безпеці споживачів, ми повинні усвідомлювати, що:
— контрафактна продукція — це одна з головних перешкод для розвитку вітчизняного виробництва;
— порушення прав інтелектуальної власності гальмує впровадження інноваційних виробництв і економічний розвиток держави;
— недотримання високих стандартів якості в агрохімічній сфері створює загрозу масштабних техногенних катастроф.

Особливо важливим є розуміння шкоди від підробок не тільки для окремого споживача, але і для України в цілому, враховуючи щорічне недоотримання бюджетом країни мільярдів гривень потенційних податкових надходжень, зниження прямого інвестування в результаті втрати країною інвестиційної привабливості, зростання корупції та злочинності, відсутність чесної конкуренції на ринку.

Метою акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» було розповісти про проблему підробок та змінити ставлення суспільства до придбання контрафакту. Адже тільки спільними зусиллями та завдяки небайдужості кожного можна запобігти розповсюдженню підробок, а інформаційна обізнаність дозволить кожному з нас не стати співучасником злочину.

Кожен має пам’ятати, що купуючи підробку, ми не тільки отримуємо продукцію сумнівного походження і якості, але й особисто підтримуємо організовану злочинність, перешкоджаємо розвитку внутрішнього товарного ринку, української науки та сучасних технологій.Загалом захід минув добре і легко, учасники мали нагоду поспілкуватись із кваліфікованими спеціалістами, поставити їм актуальні запитання і почути розгорнуту відповідь. На згадку про цікаву зустріч кожен учасник отримав пам’ятний подарунок.

Відеозвіт тут: http://pakharenko.com/wp-content/uploads/2015/08/ukr6.mp4

Фотогалерею можна переглянути за посиланням: http://uaacp.org/index.php/home-uk/7-news/477-fotogalereya-04-06-2015.html

Інформація про захід розміщена також на сайтах ДСІВУ, ICC Ukraine, Департаменту навчально-виховної роботи НТУУ «КПІ», Юридичної практики, Юридичної газети та інших видань, в ефірі телеканалу «Тоніс» транслювався репортаж.

« Повернутись до списку новин