Гаряча лінія

Компанія Пахаренко і партнери підтримала VIIІ KIEV AGROCHEM FORUM 2020

21 лютого 2020 року в Києві відбувся VIІІ «Київський агрохімічний форум. Добрива, ЗЗР, Насіння (Форум)» у якому взяли участь представники патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», а експерт компанії Анастасія Терземан виступила із презентацією «Безпечний ринковий обіг насіння в Україні».

У своєму виступі особливу увагу спікер зосередила на державних реєстрах, які веде Міністерство аграрної політики та продовольства України, зокрема на:

— реєстрі сортів рослин, придатних для поширення в Україні;

— реєстрі патентів на сорти рослин;

— реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва;

— реєстрі сертифікатів на насіння та садивний матеріал.

1

Анастасія звернула увагу учасників Форуму на поняття «суспільне надбання», підкресливши, що після завершення строку чинності майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин, а також його дострокового припинення чи відмови від них, відповідно до положень статей 50 і 51 Закону України «Про охорону прав на сорти рослин», цей сорт стає суспільним надбанням і його може вільно використовувати будь-яка особа.

У презентації спікер також розглянула й способи захисту прав після отримання охоронного документу, а саме: митні заходи; досудове врегулювання суперечок; співпрацю з правоохоронними органами; захист у судовому порядку.

Резюмуючи свій виступ Анастасія наголосила на двох аспектах:  по-перше, завжди потрібно використовувати державні реєстри для отримання достовірної інформації про сорт насіння та, по-друге, захист прав інтелектуальної власності на сорт починається саме з інформування правопорушника про свої права.

2

Організатором щорічного заходу являється ІА «Інфоіндустрія», які на одному майданчику збирають представників влади, профільних громадських організацій, об’єднань, науковців, операторів ринків, виробників та споживачів, щоб обговорити стан та перспективи насіннєвого ринку в Україні та у світі.

« Повернутись до списку новин