Гаряча лінія

Мінекономрозвитку прозвітувало про роботу Апеляційної палати

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) оприлюднило звіт про результати роботи Апеляційної палати при Міністерстві у період з 1 червня 2017 року по 1 листопада 2018 року. Про це 5 листопада повідомила прес-служба Мінекономрозвитку на офіційному веб-сайті.

Апеляційна палата при Мінекономрозвитку утворена 18 травня 2017 року. Її завдання – розгляд заперечень проти рішень Мінекономрозвитку щодо набуття прав на об’єкти інтелектуальної власності та заяв щодо визнання знаку для товарів та послуг добре відомим в Україні.

Державний секретар Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олексій Перевезенцев, коментуючи завдання Апеляційної палати, пояснив: “Ми ліквідували Державну службу інтелектуальної власності та перейшли до дворівневої системи захисту прав. Дуже важливо в перехідний період забезпечувати ефективну охорону та захист прав інтелектуальної власності в країні. Тому Міністерство економічного розвитку приділяє значну увагу питанням адміністративного та судового захисту прав на об’єкти інтелектуальної власності. Одним з елементів системи є Апеляційна палата Міністерства”.

Згідно зі звітом, за півтора року Мінекономрозвитку винесло 2325 рішень про відмову в наданні правової охорони на об’єкти інтелектуальної власності: винаходи, корисні моделі та знаки для товарів і послуг. До Апеляційної палати за цей період надійшло 115 заперечень, що складає близько 5% від загальної кількості рішень про відмову, тоді як безпосередньо до суду було оскаржено менше 1%. При цьому у відповідний період Апеляційна палата винесла 100 рішень, 5% яких згодом були оскаржені в суді. Наразі жодне з цих рішень Апеляційної палати у судовому порядку не скасовано.

“Цього року ми вдосконалили Регламент роботи Апеляційної палати – оскаржити рішення буде ще простіше. Заявник зможе спілкуватися з Апеляційною палатою в режимі відеоконференції або в спрощеному письмовому провадженні без участі сторін. Загалом Апеляційна палата буде застосовувати такі ж підходи, що й суд, коли перевіряє й розглядає законність та обґрунтованість рішень”, – додав Олексій Перевезенцев.

В майбутньому Мінекономрозвитку планує запровадити процедури альтернативного вирішення спорів в Україні – медіація і арбітраж.

“Ми розуміємо, що громадяни хочуть заощадити час та гроші при розв’язанні суперечок та спілкуванні з держорганами. Запровадження процедур альтернативного вирішення спорів у сфері інтелектуальної власності зменшить навантаження на судову систему та скоротить строки розгляду спорів у суді”, – зазначив Держсекретар.

Ознайомитись зі звітом Апеляційної палати ви маєте можливість за посиланням: https://bit.ly/2DnFoOe.

За матеріалами Мінекономрозвитку: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=b5a6c2e2-1378-4e89-8141-67df85ea4974&title=MinekonomrozvitkuProzvituvaloProRobotuApeliatsiinoiPalati

 

« Повернутись до списку новин