Гаряча лінія

МОН та Мінекономрозвитку домовилися про розподіл повноважень у сфері інновацій

18 травня 2018 року прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (Мінекономрозвитку) на офіційному веб-сайті повідомило про те, що Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів та Міністр освіти і науки Лілія Гриневич підписали протокол щодо розподілу повноважень у сфері інновацій та домовилися про ключові напрями співпраці. Згідно з новими домовленостями Міносвіти формуватиме інноваційне середовище в навчальних і наукових закладах, а Мінекономрозвитку забезпечить умови для комерціалізації винаходів.

Так, МОН зосередиться на тому, щоб створити умови для підготовки винахідників та формуватиме інноваційне середовище в школах, вишах, наукових установах тощо. Міністерство також працюватиме над створенням комунікаційних платформ для спілкування винахідників та бізнесу, розвитком менторських програм.

Водночас Мінекономрозвитку створюватиме умови для комерціалізації винаходів та ініціатив у реальному секторі економіки.

Також у повідомленні йдеться про те, як оба міністра прокоментували таку співпрацю. Зокрема, Степан Кубів зазначив: «Нашим основним завданням є формування політики, яка полегшить винахідникам пошук фінансування, а також допомога стартапам щодо комерціалізації їхніх рішень, розвитку державних та недержавних програм підтримки. З часом більшість новаторських ідей має втілюватися у реальні проекти, а не залишатися на полицях лабораторій чи дослідницьких центрів».

Він додав, що для розвитку стартап-середовища в Україні потрібна широка співпраця міністерств та відомств з бізнес-спільнотою, посилення комунікації з інвесторами та значні зміни до чинного законодавства як на рівні законів, так і на рівні підзаконних нормативних актів.

У свою чергу Лілія Гриневич підкреслила, що: «Вперше за весь час спільної роботи в сфері інновацій ми домовилися, що  МОН формуватиме пріоритети наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності за участі Мінекономрозвитку та на основі запиту бізнесу. Так, зараз МОН уже почав роботу над створенням Стратегії інноваційного розвитку України, до якої ми залучили понад 100 стейкхолдерів. На часі також підготовка потрібних змін до законодавства. Це насамперед проекти законів «Про підтримку інновацій» та «Про трансфер технологій».

МОН та Мінекономрозвитку також разом працюватимуть над впровадженням нових підходів з підприємницької освіти, розвитком інноваційної інфраструктури, цифровізації економіки та розвитку сфери інтелектуальної власності.

За інформацією офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку: http://www.me.gov.ua/News/Detail?lang=uk-UA&id=2c2e0021-5480-462f-8d55-b02d1de67287&title=MonTaMinekonomrozvitkuDomovilisiaProRozpodilPovnovazhenUSferiInnovatsii

32932027_2158703314156235_1162298393171591168_o

« Повернутись до списку новин