Гаряча лінія

Незначна зміна базового дизайну не створює нового дизайну та не подовжує його захист

У справі KF Global Brands Limited проти Lead Wear Limited, Kamrul Hassan, Mohammed Abdul Kader [2023] EWHC 1303 (IPEC) Суд з питань інтелектуальної власності постановив, що незареєстровані права на дизайн пари штанів карго не існували, а тому не було і порушення прав ІВ.

Позивач надав штани-карго, на які він претендував як на незареєстроване право на дизайн у Великобританії. Відповідачі забезпечили виготовлення подібного дизайну, який, за словами Позивача, порушував його права на незареєстрований дизайн.

Ключовий висновок судового розгляду полягав у принципі, що незначна зміна існуючого дизайну, наприклад зміна петель для ручок до кишень, не може призвести до нового вигляду всього дизайну. Право на новий дизайн може виникнути лише в оригінальних частинах. Якщо творець нових частин також володіє правами на загальний дизайн, тоді виникає право на новий елемент дизайну в існуючому базовому дизайні, що включає незначні зміни, але з тим самим періодом захисту, що й оригінал. Це має на меті запобігти «вічнозеленому» використанню невеликих змін дизайну для продовження періоду захисту незареєстрованого дизайну.

За матеріалами https://designwrites.law/uk-court-rules-no-infringement-of-copycat-cargo-trousers/

13.12. НОВИНА marcus-loke-xxj6utyosw0-unsplash

« Повернутись до списку новин