Гаряча лінія

Нова європейська база ІВ для митних та правоохоронних органів

Бюро з гармонізації на внутрішньому ринку (торговельні марки та промислові зразки) (далі — OHIM) представило Міжнародній асоціації товарних знаків (далі — INTA) свою базу даних для захисту прав ІВ на митниці (Enforcement Database, EDB) — своєрідну систему митної реєстрації, доступ до якої мають співробітники митних органів і поліції в країнах Євросоюзу.

Основними перевагами цієї системи є:

НОВИЙ СПОСІБ ЗАХИСТУ ПРОДУКЦІЇ
EDB створена за допомогою інформаційних технологій і допомагає правоохоронним органам розпізнавати підроблені товари. Ця система безкоштовна і проста у використанні. Вона дає змогу правовласникам захистити свою продукцію шляхом внесення відповідної інформації до цієї системи. Зокрема, існує можливість безпечно і легко завантажити дані про упаковку, розпізнавальні знаки, логістику, прецеденти, а також щодо контактних осіб, з якими можна зв’язатись з питань захисту продукції.

Оскільки дуже ймовірно, що ця інформація буде однаковою для більшості товарів певного правовласника, немає потреби завантажувати повну номенклатуру продукції, вистачить лише кількох прикладів, які допоможуть співробітникам митних органів і поліції вживати заходів для захисту певної продукції від підробок і піратства.

ВЗАЄМОДІЯ БІЗНЕСУ І ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ
EDB розроблена на основі існуючих офіційних реєстрів TMview та Designview. Вона підтримується Генеральний директоратом союзу з митних питань та оподаткування Єврокомісії (Taxation and Customs Union Directorate General, DG TAXUD) та Європолом. Митні органи і поліція погодились ввести цю систему в експлуатацію, включивши її до своєї захищеної мережі.

Відразу після створення правовласником особистого рахунку і завантаження інформації про продукцію та права інтелектуальної власності, система може автоматично створювати попередньо заповнені Заяви про вжиття заходів (Application for Action — AFA), що містять усю інформацію, необхідну митним органам для вжиття ними від імені правовласника заходів на кордоні.

Хоча цей інструмент не зможе замінити собою жодних правових митних процедур, він передбачатиме відправлення сповіщень, а відтак, стане каналом прямої комунікації між правовласниками і правоохоронними органами.

Доступ до інформації, внесеної до цієї бази даних, можуть мати співробітники митних органів та поліції з усього Євросоюзу своєю мовою. Звичайно, правовласник сам може обирати, яку інформацію завантажувати і хто може мати доступ до неї.

Крім цього, ОНІМ та Всесвітня митна організація (WCO) підписали Меморандум про взаєморозуміння, погоджуючись об’єднати цю базу даних з он-лайн-інструментом Interface Public-Members (IPM) (детальніше про ІРМ читайте за посиланням: http://ipmpromo.wcoomdpublications.org/), що дозволить правовласникам переносити інформацію про їхній портфель об’єктів ІВ з однієї бази даних до іншої. Аналіз технічної можливості реалізації такого об’єднання був проведений раніше.

НА ЯКОМУ ЕТАПІ ЗАРАЗ ПЕРЕБУВАЄ EDB?
• Понад 80 компаній уже почали вносити інформацію до цієї бази даних.
• Зараз здійснюється інтеграція бази даних в мережу DG TAXUD; введення в дію заплановане на кінець 2014 року.
• Планується інтеграція в мережу Європолу.
• Отримано сертифікацію захисту.

ЯК МОЖНА ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ?
Якщо ви бажаєте подати заявку на створення рахунку в базі даних EDB, вам потрібно бути власником чинної зареєстрованої торговельної марки у ЄС. Якщо ця вимога виконана, направляйте електронний лист на адресу Observatory.edb@oami.europa.eu.

Деталі — на сайті: http://www.inta.org

« Повернутись до списку новин