Гаряча лінія

Новий законопроект №9088, який може докорінно змінити систему охорони ПІВ!

Вчора, 17 вересня 2018 року до Верховної Ради України народні депутати (ініціатори та автори нормативно-правового акту): Співаковський Олександр Володимирович (VIII скликання);
Опанасенко Олександр Валерійович (VIII скликання);
Княжицький Микола Леонідович (VIII скликання);
Гопко Ганна Миколаївна (VIII скликання), внесли законопроект №9088 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня охорони і захисту прав інтелектуальної (промислової) власності та удосконалення державного управління сферою інтелектуальної власності”.
Цим законопроектом передбачаються зміни до спеціальних законів про охорону прав на винаходи і корисні моделі, промислові зразки, торговельні марки.
Крім того Проектом Закону також передбачається створення Національного органу інтелектуальної власності України (НОІВ) як юридичної особи публічного права, що належить до сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі. Мінекономрозвитку забезпечуватиме формування та реалізуватиме державну політику в сфері інтелектуальної власності, а НОІВ виконуватиме окремі публічні функції (владні повноваження) з реалізації державної політики (видача охоронних документів (патентів, свідоцтв) на об’єкти права інтелектуальної власності).
Прикінцеві та перехідні положення закрнопроекту передбачають:
1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 2 цього розділу цього Закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
визначити Державне підприємство «Український інститут інтелектуальної власності» державним підприємством, що виконує функції національного органу інтелектуальної власності, за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності;
привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
забезпечити приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
3. До приведення нормативно-правових актів, прийнятих до набрання чинності цим Законом, у відповідність із цим Законом вони діють в частині, що не суперечить цьому Закону.
4. Позови про визнання недійсними та (або) про дострокове припинення дій охоронних документів, подані до набрання чинності цим Законом, в тому числі в частині строків вчинення або не вчинення певних дій, розглядаються з законами України, що діяли до набрання чинності цим Законом.
5. Експертиза заявок на винаходи (корисні моделі), промислові зразки, експертиза яких не завершена на момент набрання чинності цим Законом, проводиться у порядку, встановленому цим Законом.
6. Експертиза заявок на знаки для товарів і послуг, формальна експертиза яких не завершена на момент набрання чинності цим Законом, проводиться у порядку, встановленому цим Законом.
7. Експертиза заявок на знаки для товарів і послуг, формальна експертиза яких завершена на момент набрання чинності цим Законом, проводиться у порядку, встановленому цим Законом, за винятком опублікування таких заявок, передбаченого цим Законом.
8. Патенти та свідоцтва, видані за заявками, що одержані Установою до набрання чинності цим Законом, є чинними.

Цей законопроект буде завтра розглядати Комітет з питань науки і освіти ВРУ: http://kno.rada.gov.ua/fsview/75208.html

« Повернутись до списку новин