Гаряча лінія

В Одесі відбувся унікальний бізнес-практикум щодо захисту ПІВ на кордоні

Сьогодні, 28 серпня в Одесі в рамках інформаційно-просвітницького проекту «ПОВАЖАЙ СЕБЕ – НЕ КУПУЙ CONTRA ФАКТ!» Одеська митниця Державної фіскальної служби України провела другий бізнес-практикум «Співпраця між митницею та правовласниками при сприянні захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні». Організацію заходу підтримали Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП), компанія «Пахаренко і партнери», Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) та АТ «ПЛАСКЕ».

DSCN1721

1.4

Бізнес-практикум у цей раз зібрав виробників товарів, власників прав на об’єкти права інтелектуальної власності та представників суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які працюють через одеську митницю.

Відкрила бізнес-практикум його модератор — голова комісії з питань інтелектуальної власності (ІВ) та недобросовісної конкуренції IDC Ukraine, координатор з підтримки громадських проектів УАПП та компанії «Пахаренко і партнери» Вероніка Березанська. Вона привітала учасників заходу та зазначила, що митний реєстр об’єктів прав інтелектуальної власності (ОПІВ) є сьогодні єдиним дієвим механізмом для виявлення та боротьби з контрафактною продукцією на кордоні, оскільки дозволяє зупинити і заборонити переміщення через митний кордон України товарів, імпорт та експорт яких здійснюється з порушенням прав ІВ.  Добросовісні правовласники вносять свої ОПІВ до Митного реєстру ОПІВ з метою боротьби з контрафактною продукцією та недопущення введення такої продукції у вільний обіг. Дії митних органів також направлені на недопущення контрафактної продукції на територію України. У ході семінару спікери розкриють нюанси налагодження дієвої роботи митних органів ДФС щодо сприяння захисту прав ІВ у тісній співпраці із правовласниками та наддадуть рекомендації як уникнути безпідставного призупинення митного оформлення оригінальних товарів та підвищити ефективність роботи митних органів щодо виявлення контрафактних товарів.

Далі до учасників заходу з привітальним словом звернулись його організатори та гості: представник департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Гащицький; директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством, партнер компанії «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України Олександр Пахаренко; керівник підрозділу з питань захисту прав інтелектуальної власності Одеської митниці ДФС Артем Тищенко.

Перший блок бізнес-практикуму розкрив такі практичні питань, як:

Перед учасниками заходу щодо вище окреслених питань виступили: Олександр Пахаренко та юрист компанії «Пахаренко і партнери» Олена Безкоровайна.

Із корисними та цікавими кейсами захід продовжили представники ДФС. Олексій Гащицький та його колеги Артем Тищенко та Павло Білецький, представник департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, розповіли про прийняття, опрацювання, внесення змін до заяв про сприяння захисту майнових прав на об’єкт ІВ шляхом внесення відповідних відомостей до митного реєстру ОПІВ з точки зору представника ДФС. А також про умови та порядок декларування товарів, перелік відомостей необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення; положення про митні декларації та форми декларацій; перелік відомостей, що підлягають внесенню до митних декларацій. Окремо про застосування органами доходів і зборів даних митного реєстру ОПІВ при здійсненні митного оформлення товарів; дані митної декларації, які можуть бути використані при здійсненні документальної перевірки на предмет наявності ризиків порушення прав ІВ; забезпечення наповнення автоматизованої системи аналізу ризиків критеріями, що дозволяють виявити товари з ознаками контрафактності; дії посадових осіб органів доходів і зборів при призупиненні митного оформлення товарів за ініціативою митного органу; поради щодо внесення інформації до заяв про сприяння захисту майнових прав на об’єкт ІВ шляхом внесення відповідних відомостей до митного реєстру ОПІВ.

Другий блок був не менш практичним. Артем Тищенко, у свою чергу, говорив про заходи органів доходів і зборів направлені на сприяння захисту прав ІВ під час переміщення товарів через митний кордон України: призупинення митного оформлення товарів, що мають ознаки порушень прав ІВ, в тому числі за власною ініціативою; контроль за товарами, митне оформлення яких призупинено; особливості застосування спрощеної процедури знищення товарів, митне оформлення яких призупинено за підозрою у порушенні прав ІВ; особливості застосування процедури зміни маркування на товарах та їх упаковках.

Також на бізнес-практикумі Олександр Пахаренко та юрист компанії «Пахаренко і партнери» Євген Рогозянський розповіли про дії правовласників або їх представників в разі призупинення митного оформлення товарів митницями ДФС на підставі виявлення ознак порушення прав ІВ. Про розробку стратегії та практичні кроки щодо відновлення прав інтелектуальної власності правовласників було наведено у практичному кейсі з яскравими прикладами знищення контрафакту.

1.11

DSCN1936

1.1

На завершення заходу його учасники у форматі діалогу обговорили питання дієвості механізму сприяння захисту прав ІВ на кордоні, відкритості та зручності застосування даних митного реєстру ОПІВ, проблемних питань, які виникають в учасників при практичному застосуванні норм законодавства у сфері ІВ, задали питання спікерам та отримали вичерпні відповіді.

У рамках бізнес-практикуму була представлена експозиція мобільного Музею підробок УАПП та проведене опитування учасників щодо придбання контрафактних товарів. Таким чином, присутні на заході приєднались до проведення соціальної акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» у ході якої вони дізнались більше про проблему виробництва та споживання контрафакту, отримали пораду як не купити підробку та взяли участь у анкетному опитуванні УАПП щодо придбання контрафактних товарів.

На згадку всі присутні отримали сувеніри з гаслами «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» («I Buy Real! I Don’t Buy Fakes!»).

40198906_1877939485646284_3166818424022106112_n

DSCN1741

DSCN1781

Фотозвіт заходу: http://pakharenko.ua/fotogalereya-28-08-2018/

 

 

 

 

« Повернутись до списку новин