Гаряча лінія

«Пахаренко і партнери» долучились до обговорення проекту ЗУ про Вищий суд з питань ІВ

Про гостру необхідність змін до митного та кримінального законодавства щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності (ІВ) 20 січня 2022 року, в рамках круглого столу: «Презентація проекту Закону України «Про Вищий суд з питань інтелектуальної власності», розповів – Євген Компанець, заступник начальника юридичного відділу, патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери».

Євген, зокрема, акцентував увагу колег на низці необхідних змін як до митного і кримінального законодавства щодо посилення захисту ПІВ , так і до КУпАП та ККУ.

ж1

ж2

Ключове:

Контрафактний товар повинен бути знищений, а не випущений на ринок, як це дозволяє зробити пункт 8  статті 243. Тому необхідно до санкції статті 476 МКУ добавити знищення товарів, що переміщуються з порушенням права ІВ, а пункт 8 статті 243 викласти в іншій редакції, або зовсім видалити.

Правовласники повинні мати можливість приймати участь в судовому розгляді справ щодо порушення митних правил (зміни до 497 та 498 статей МКУ).

Процедури розміщення контрафактних товарів на митних складах та їх подальше знищення повинні бути простими для виконання, а саме з можливістю акумулювання (зберігання) контрафактної продукції на митних складах з метою подальшого знищення значних партій товарів одного виду та можливістю знищення товарів не в регіоні відповідальності митниці, яка здійснила призупинення у разі відсутності необхідного підприємства-знищувача в цьому регіоні.

Модератор заходу Микола Потоцький, голова Комітету з інтелектуальної власності, що діє у складі НААУ, адвокат, у свою чергу, зазначив, що озвучені Євгеном пропозиції компанії «Пахаренко і партнери» можуть і повинні лягти в основу нового законопроекту щодо посилення захисту прав ІВ.

Круглий стіл відбувся у форматі онлайн і був організований  Національною асоціацією адвокатів України – Комітет з інтелектуальної власності, Науково-дослідним інститутом інтелектуальної власності Національної академії правових наук України та Національною асоціацією патентних повірених України.

Учасники дискусії – народні депутати, судді, державні експерти, патентні повiренi, науковці та фахова спільнота IВ.

ж3

« Повернутись до списку новин