Гаряча лінія

«Пахаренко і партнери» на IV Міжнародному Форумі Innovation Market 2019!

У Києві, 5-7 листопада 2019 року, в рамках ІV Міжнародного форуму Innovation Market відбулась програма заходів Державної системи правової охорони інтелектуальної власності в тематиці інтелектуальної власності та інновацій. Патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери» також долучились до Innovation Market.

Зокрема, за ініціативи компанії 5 листопада відбулась дискусійна панель «Боротьба з контрафактною продукцією в українських реаліях на кордоні, внутрішньому ринку та мережі Інтернет», модератором якої виступив партнер компанії «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України, директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (UAACP) Олександр Пахаренко.

сайт 5

сайт 6

Під час дискусійної панелі у професійному колі з представниками від Міністерства фінансів України,ДФС України, Департаменту інтелектуальної власності Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства  були обговорені наступні теми:

— «Актуальні зміни, пов’язані із приведенням національного законодавства з питань митної справи у відповідність до європейського законодавства та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС: зміни до Митного кодексу України та підзаконних нормативно-правових актів».

— «Сприяння захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України в контексті новітніх змін митного законодавства».

— «Шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із адаптацією законодавчих змін щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні».

— «Шляхи вирішення проблемних питань, пов’язаних із адаптацією законодавчих змін щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності на митному кордоні».

— «Інституційні зміни та їх вплив на захист прав інтелектуальної власності».

— «Протидія розповсюдженню контрафактної продукції в мережі Інтернет».

Значна частина часу дискусійної панелі була присвячена обговоренню змін до митного законодавства. Коментуючи очікування правовласників щодо впровадження законодавчих змін Олександр Пахаренко підкреслив, що у процесі реформування митниці для покращення захисту прав власників об’єктів інтелектуальної власності перш за все необхідно забезпечити безперешкодне оформлення оригінальних товарів, що буде повністю відповідати нормам Регламенту (ЕС) № 608/2013 та розпочати удосконалення роботи Митного реєстру об’єктів прав інтелектуальної власності з розробки електронної системи оперативного обміну інформацією (із застосуванням новітніх цифрових технологій, програмного он-лайн-ресурсу) між компаніями-правовласниками (або їх представниками) та митними органами.

Переходячи до захисту прав інтелектуальної власності всередині країни Олександр Пахаренко наголосив, що з метою протидії розповсюдженню вже ввезеної в Україну або виробленої в Україні контрафактної продукції правовласник може діяти або самостійно, або із залученням правоохоронних органів. Якщо самостійні дії не принесли бажаного результату, правовласник з метою захисту прав інтелектуальної власності змушений звертатися в правоохоронні органи. Ефективність же діяльності правоохоронних органів на даний час вкрай низька, враховуючи, що в зв’язку з реформуванням, частими змінами законодавства, зміною пріоритетів, правоохоронні органи націлені, в першу чергу, на розслідування кримінальних правопорушень. При цьому, 99% правопорушень прав інтелектуальної власності не можуть бути спочатку або потім кваліфіковані як кримінальні правопорушення за відсутністю складу злочину. Однак такі правопорушення однозначно є адміністративними правопорушеннями, які як правило ігноруються правоохоронними органами, у результаті відбувається недотримання принципу невідворотності юридичної відповідальності за вчинене правопорушення.

сайт7

сайт8

Володимир Сисюк, юрист ППФ «Пахаренко і партнери», розкриваючи тему протидії розповсюдженню контрафактної продукції в мережі Інтернет, розповів, що наразі всі переваги, які надає онлайн-торгівля при продажу товарів, широко використовуються також розповсюджувачами контрафактної продукції. Функціонування таких мереж було б неможливе без доступу до значних обсягів та широкого асортименту контрафактної продукції. Найбільшим постачальником контрафактної продукції на ринок України є виробники з КНР. Певний обсяг контрафактної продукції виготовляється в Україні.  На сьогодні ввезення контрафактної продукції в Україну є фактично безперешкодним, через “контрабандні коридори” та ввезення значних партій контрафактної продукції окремими поштовими експрес-відправленнями покупцям – фізичним особам в Україні. Дуже часто незаконна діяльність, пов’язана с порушенням прав інтелектуальної власності, супроводжуються іншими протиправними діями, які також тягнуть за собою адміністративну відповідальність, зокрема, провадження господарської діяльності без державної реєстрації в якості суб’єкта господарської діяльності, провадження господарської діяльності без отримання відповідної ліцензії. Активізація адміністративної практики, на думку правовласників, сприяла б зниженню рівня розповсюдження контрафакту. А у разі такої активізації доцільно було б переглянути в сторону збільшення розміри санкції за порушення прав інтелектуальної власності, щоб вони мали дійсно стримуючий характер для потенційних правопорушників та відповідали поточній економічній ситуації в країні (на сьогодні штраф складає від 170 до 3400 грн.).

 Відеозапис дискусійної панелі за посиланням: https://www.facebook.com/uanipo/videos/822357031552830/UzpfSTU0NDQwNTA0ODk1NTk1MToyNzk1NTcyODAwNTA1ODIw/

 

« Повернутись до списку новин