Гаряча лінія

«Пахаренко і партнери» стали учасниками семінару для митників – боротьба з контрафактними товарами під час воєнного стану

Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби (ДСПКЗ) 30 листопада – 1 грудня 2022 року у форматі он-лайн провів спеціалізований практичний семінар для митників. Активними учасниками заходу стали фахівці патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» та її партнер, адвокат, патентний повірений Олександр Пахаренко.

Під час спеціалізованої підготовки посадових осіб митниць, було розглянуто питання щодо сприяння митними органами захисту прав інтелектуальної власності, вжиття заходів щодо запобігання переміщенню через митний кордон України товарів з порушеннями охоронюваних законом прав інтелектуальної власності та недопущення переміщення через митний кордон України контрафактних товарів.

1

2

У результаті жвавої дискусії під час заходу фахівці Пахаренко і партнери обговорили низку актуальних питань та надали свої рекомендації щодо їх вирішення, виходячи виключно зі свого практичного досвіду співпраці з структурними підрозділами та територіальними органами Держмитслужби. Зокрема, детально обговорювалась проблематика взаємодії підрозділів митниці при складанні протоколів про ПМП при виявленні товарів, що порушують права інтелектуальної власності, розгляд таких протоколів у судах та виконанні судових рішень, а також призупинення митного оформлення поштових експрес-відправлень, поміщення та зберігання на складі, а також видача товару зі складу митниці, поміщення у митний режим знищення або руйнування товарів українського походження, що підозрюються у порушенні ПІВ, та вивозяться за межі митної території України.

Із презентаціями від компаній-правовласників щодо візуальних ознак визначення оригінальності та контрафактності товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності виступив Олександр Пахаренко.

Також були обговорені такі практичні питання, як: напрями підвищення ефективності виконання заходів сприяння захисту прав інтелектуальної власності на основі Європейської практики застосування заходів сприяння, особливості застосування системи управління ризиками для виявлення товарів, які підозрюються у порушенні права інтелектуальної власності; новітні тенденції у сфері сприяння захисту прав інтелектуальної власності в умовах воєнного стану, особливості візуальної ідентифікації товарів, які містять об’єкти прав інтелектуальної власності.

Підвищення кваліфікації пройшли 26 посадових осіб структурних підрозділів та територіальних органів Держмитслужби. У якості експертів участь приймали представники Управління нетарифного регулювання, Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, Департаменту профілювання митних ризиків Держмитслужби та правовласники.

5

6

За результатами плідного спілкування впродовж двох днів між митниками та представниками правовласників було висвітлено можливі шляхи врегулювання проблемних та законодавчо неврегульованих аспектів у чинному законодавстві.

Захід пройшов на високому фаховому та організаційному рівні, за що велика подяка Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби та усім учасникам.

« Повернутись до списку новин