Гаряча лінія

Перу: семінар ВООЗ для митників щодо обігу неякісних та фальсифікованих медичних виробів

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) навчила перуанських митників і службовців інтелектуальної власності щодо боротьби з торгівлею неякісними та фальсифікованими медичними продуктами в регіоні Америки та Карибського басейну, повідомляє перуанська фірма Еспіноза Беллідо Абогадос.

Близько 30 митників, які спеціалізуються на правозастосуванні та управлінні ризиками, взяли участь у семінарі, під час якого представники ВООЗ поінформували учасників про небезпеку неякісних та/або фальсифікованих ліків для громадського здоров’я. Семінар привернув увагу до випадків використання смертельних педіатричних продуктів, нещодавно повідомлених Глобальною системою нагляду та моніторингу ВООЗ, водночас закликавши митні адміністрації посилити пильність на кордонах.

Активну участь в обговоренні також взяв представник Виконавчого секретаріату Medicrime Convention Ради Європи. Конвенція Medicrime є обов’язковим правовим документом у сфері кримінального права, який передбачає кримінальну відповідальність не лише за підробку, але й за виробництво та розповсюдження медичних виробів, розміщених на ринку без дозволу або з порушенням стандартів безпеки.

Семінар також був присвячений презентаціям приватного сектору. Правовласники, які представляють чотири фармацевтичні компанії, представили методи та найкращі практики виявлення фальсифікованих або неякісних фармацевтичних продуктів з точки зору приватного сектору.

«Митні органи повинні захищати кордони від незаконного обігу та, зокрема, від невідповідних, фальсифікованих та/або неякісних медичних продуктів», — заявила пані Марта Гараменді, генеральний директор митниці Перу, віце-голова Всесвітньої митної організації для Америки та Карибського регіону.

ВОЗ

« Повернутись до списку новин