Гаряча лінія

Підвищення якості висновків експертів – нагальна потреба!

13 вересня 2017 року представники ППФ «Пахаренко і партнери» — координатор з підтримки громадських проектів Вероніка Березанська та заступник начальника юридичного відділу Євгеній Компанець взяли участь у круглому столі на тему: «Рецензування висновків судових експертів: підстави призначення, зміст, процесуальний статус».

Захід було організовано Науково-дослідним центром судової експертизи з питань інтелектуальної власності Міністерства юстиції України.

Учасниками круглого столу стали представники Мін’юсту, судові експерти, юристи патентно-юридичних фірм, адвокати, науковці, фахівці сфери інтелектуальної власності та судді.

0

Ключові питання, які були винесені до дискусії:
- рецензія на висновок судового експерта в Україні та за кордоном: підстави і процедура призначення, сутність і зміст;
- особливості нормативно-правового регулювання процедури рецензування висновків судових експертів України;
- рецензія на висновок судового експерта як доказ у судовому процесі;
- позапроцесуальні рецензії на висновки судових експертів і їх статус.

В обговоренні взяли участь: директор Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності Мін’юсту, заслужений юрист України, судовий експерт Владислав Федоренко; директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Мін’юсту Юрій Моісеєв; начальник управління експертного забезпечення правосуддя Департаменту з питань судової роботи та банкрутства Мін’юсту Наталія Ткаченко; представники науково-дослідних інститутів судової експертизи Інна Голова та Катерина Сопова, суддя Господарського суду міста Києва Оксана Гумега та інші учасники заходу.

3

Зокрема, заступник начальника юридичного відділу ППФ «Пахаренко і партнери» Євгеній Компанець зосередив увагу присутніх на конкретних прикладах, проілюстрував вихід «позапроцесуального рецензента» за межі норм законодавства і принципів змагальності сторін, його зацікавленість, відсутність в розпорядженні такого рецензента необхідної доказової бази та методичного апарату для виконання «позапроцесуальної рецензії». Євген наголосив на негативному ставленні правовласників та сумлінних юристів до такого явища як «позапроцесуальна рецензія».

2

Також учасники заходу обговорили якість виконання експертиз й експертних досліджень та необхідність її підвищення, нагальну потребу у розробці методик проведення усіх видів експертиз в сфері інтелектуальної власності, що не тільки сприятиме викоріненню такого явища як «позапроцесуальна рецензія», а й поліпшить ситуацію із «замовними» первинними експертизами.

За результатами круглого столу «Рецензування висновків судових експертів: підстави призначення, зміст, процесуальний статус» будуть прийняті рекомендації до яких ППФ «Пахаренко і партнери» пропонує такі пункти:
– не запроваджувати у процесуальне законодавство новий вид письмового доказу – «рецензія»;
– підвищити якість виконання первинних експертиз;
– розробити та затвердити методики проведення усіх видів експертиз в сфері інтелектуальної власності.

« Повернутись до списку новин