Гаряча лінія

Plain Packaging на захисті здоров’я

Наприкінці червня 2018 року на офіційному сайті Світової організації торгівлі (СОТ) було оприлюднено звіт Групи експертів у розгляді суперечки щодо звичайної упаковки (Plain Packaging)  тютюнових виробів – справі Гондурасу, Домініканської Республіки, Куби та Індонезії проти Австралії (DS435, DS441, DS458 та DS467), у якому експертна група відхилила всі без виключення вимоги та аргументи країн-позивачів. За результатами розгляду справи Група експертів СОТ підтвердила право Австралії вимагати від тютюнових компаній виробництва та продажу тютюнових виробів у звичайній упаковці без жодних атрибутів бренду, фірмових кольорів та логотипів, оскільки угоди СОТ містять виключення, які дозволяють країнам застосовувати обмеження для захисту здоров’я своїх громадян.

У свою чергу Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) на своєму офіційному сайті відзначає, що Австралія є першою країною, яка повністю виконала положення Рамкової конвенції ВООЗ, що стосуються упаковки тютюнових виробів. А також розкриває поняття «упаковки тютюнових виробів», як своєрідної «пересувної» реклами, яка пропагує вживання тютюнової продукції. Якщо ж упаковку позбавити художнього оформлення і глянцю, а також не наносити всі ті привабливі елементи, які вводять в оману, ми отримуємо не що інше, як пачку смертельно небезпечного продукту, який викликає залежність і спричиняє смерть приблизно шести мільйонів чоловік в рік і шкодить здоров’ю набагато більшому числу людей.  На думку ВООЗ саме звичайна упаковка допомагає розкрити всю сувору правду про тютюнові вироби.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, використання звичайної упаковки повинно стати частиною комплексного підходу щодо боротьби проти тютюну, який включає повну заборону на всю рекламу, стимулювання продажу й спонсорство тютюнових виробів, а також передбачає інші заходи щодо упаковки і маркування тютюнових виробів, наприклад, розміщення попереджень про шкоду для здоров’я.

Використання звичайної упаковки є прийнятним заходом для будь-якої країни, яка застосовує комплексний підхід щодо боротьби проти куріння. Європейське регіональне бюро ВООЗ підтримує рух за використання звичайної упаковки, працюючи з країнами на двосторонній основі, а також об’єднуючи зусилля країн-лідерів руху для спільної протидії можливим спробам тютюнової галузі оскаржити законність заходів у боротьбі проти тютюну.

b989634-300

Офіційний сайт ВООЗ: http://www.euro.who.int/ru/health-topics/disease-prevention/tobacco/publications/key-policy-documents/who-framework-convention-on-tobacco-control-who-fctc/key-areas-of-tobacco-control-policy/plain-packaging

Офіційний сайт СОТ: https://www.wto.org/index.htm

« Повернутись до списку новин