Гаряча лінія

Прийнято Закон “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”, а №7539 направлено на доопрацювання

15 травня 2018 року Верховна рада України прийняла Закон “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав”.

Закон визначає правові та організаційні засади колективного управління майновими правами суб’єктів авторського права і (або) суміжних прав. Законодавчим актом надано відповідні повноваження організаціям колективного управління та визначено механізм надання послуг правовласникам щодо збору роялті на договірних засадах. Також Законом визначено процедуру акредитації організацій колективного управління, встановлено державний нагляд за діяльністю організацій колективного управління та посередництво у переговорах і при вирішенні конфліктів.

Прикінцевими положеннями Закону визначено строки перереєстрації організацій колективного управління та відповідні повноваження центрального органу виконавчої влади, що формує та реалізує державну політику у сфері інтелектуальної власності, у цьому процесі.

Проект Закону зареєстровано за №7466. Наразі документ готується на підпис Президенту.

Також за результатами сьогоднішнього голосування 231 голосом на доопрацювання направлено проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав №7539.

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=63283

« Повернутись до списку новин