Гаряча лінія

Про участь України в проєктах ВОІВ з розвитку глобальних баз даних

У рамках ініціатив Всесвітньої організації інтелектуальної власності (ВОІВ), спрямованих на розвиток глобальної інфраструктури інтелектуальної власності, зокрема шляхом покращення доступу до інформації та сприяння її використанню, між ВОІВ та Державним підприємством «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент) було започатковано співпрацю, виражену з-поміж іншого в проведенні спільних заходів, спрямованих на вдосконалення послуг у сфері інтелектуальної власності.

Результатом співпраці стало приєднання України до проєктів з розвитку глобальних баз даних, що стосуються знаків для товарів і послуг – Global Brand Database – та промислових зразків – Global Design Database.

За даними повідомлень, розміщених на вебсайті ВОІВ, з травня цього року в Global Brand Database наявний весь національний фонд знаків для товарів і послуг, а з червня в Global Design Database – фонд промислових зразків.

Довідкова інформація

Global Brand Database – це база даних, що надає широкі можливості пошуку ідентичних знаків для товарів і послуг та порівняння графічних елементів, широкий спектр фільтрів якої дозволяє провести пошук та порівняння окремих елементів позначення. Пошук за знаками, що вже наявні, є першим необхідним кроком для процедури реєстрації.

    Зазначена база даних містить:
• множину національних та міжнародних фондів знаків для товарів і послуг, кількість яких постійно зростає;
• найменування місць походження;
• емблеми, що охороняються офіційно.

Загальна кількість записів станом на липень 2020 року становить майже 42 000 000.

З квітня минулого року ВОІВ використовує новітню технологію пошуку зображень на основі штучного інтелекту (ШІ), що дозволяє швидше й простіше визначити розрізняльну здатність знака для товарів і послуг, яка консолідована з алгоритмом пошуку в зазначеній базі даних. Нова технологія дозволяє сформувати більш компактну та вивірену групу потенційно схожих знаків, що забезпечує зменшення обсягу робіт для аналізу та вивчення.

Наразі кількість учасників проєкту складає 62.

Global Design Database – це база даних, яка дозволяє без зайвих зусиль здійснювати пошук у численних джерелах спеціальної інформації та швидко отримувати необхідні дані, тим самим надаючи можливість ефективного дослідження масиву зразків.

Завдяки застосуванню єдиного, інтуїтивно зрозумілого інтерфейсу база даних дає змогу здійснювати одночасний пошук за більш ніж 12 580 000 промисловими зразками, що зареєстровані за Гаазькою системою, адміністративні функції якої виконує ВОІВ, та/чи в національних фондах сторін-учасників проєкту.

Наразі кількість таких учасників складає 28.

Джерело інформації Укрпатент: https://ukrpatent.org/uk/news/main/proekt-wipo-rozvitok-globalnih-baz-danih-13072020

 

« Повернутись до списку новин