Гаряча лінія

Результати роботи ДІВ МЕРТ за 2018 рік оприлюднені на зустрічі з членами АСС

8 квітня 2019 року  відбулася зустріч представників Департаменту інтелектуальної власності Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з представниками компаній-членів Американської торговельної палати в Україні, під час якої Департаментом було представлено результати роботи за 2018 рік у пріоритетних напрямках сфери інтелектуальної власності (ІВ).

На вищезазначеній зустрічі були присутні керуючий партнер, генеральний директор компанії «Пахаренко і партнери» Антоніна Пахаренко-Андерсон та керівник відділу реклами та зав’язків з громадськістю компанії «Пахаренко і партнери» Вероніка Березанська.

Під час заходу була представлена презентація, в якій, зокрема, заначено про те, що вже зроблено Департаментом.

Щодо реформи системи органів державного управління в сфері ІВ: розроблено законопроект щодо інституційних змін у державному управлінні сфери ІВ (доопрацьовано з урахуванням зауважень ЦОВВ, на погодженні у Мінфіні, проводиться громадське обговорення); створено державну організацію «Національний офіс інтелектуальної власності» як складову системи правової охорони ІВ для здійснення освітньої, інформаційної, наукової та іншої діяльності, для забезпечення функціонування і розвитку державної системи ІВ; створюється Національний орган: нова ДО на базі Укрпатенту та НОІВ, який буде займатись  експертизою заявок та видачою охоронних документів.

Щодо удосконалення законодавства: забезпечено супроводження у Верховній Раді України проектів законів: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення охорони прав на компонування (топографії) інтегральних мікросхем», (реєстр.  № 5694 від 23.01.2017); «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень», (реєстр. № 6023 від 03.02.2017); розроблено проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації окремих положень законодавства Європейського Союзу у сфері інтелектуальної власності» (реєстр. № 9385).

Прийнято Закон України «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав»; прийнято усі накази Мінекономрозвитку, спрямовані на реалізацію Закону; розпочато реєстрацію нових ОКУ; 6 травня – І етап акредитації ОКУ у сферах: публічне виконання і публічне сповіщення (для суміжних прав); право слідування; кабельна ретрансляція; 03 грудня 2018 проведено збори делегатів правовласників ДО УААСП, на яких ухвалено рішення про реєстрацію громадської організації, що стане правонаступником ДО УААСП.

Забезпечено схвалення Кабінетом Міністрів України та подання на розгляд до Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» (реєстр. No 7539 від 01.02.2018).

При доопрацювання проекту № 7539, Робочою групою Комітету ВРУ з питань науки і освіти до нього внесено ряд змін, які суперечать Угоді про асоціацію та іншим міжнародним зобов’язанням України. Як наслідок – Уряд з ініціативи Мінекономрозвитку відкликав проект Закону із Верховної Ради. Готується новий законопроект щодо АП у співпраці з експертами ЄС, США та ВОІВ.

Подано на розгляд КМУ проект постанови щодо тимчасових тарифів винагороди (роялті).

Щодо захисту прав ІВ

Утворено Раду з питань інтелектуальної власності, як Урядовий консультативно-дорадчий орган (постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2018 № 90) та проведено 2 засідання.

Прийнято нормативно-правову базу щодо лібералізації системи державного нагляду (контролю) у сфері інтелектуальної власності (затверджено: уніфіковану форму акту результатів перевірки з вичерпним переліком питань; інструкцію з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення з оновленою формою адміністративного протоколу). Запроваджено пілотний проект щодо державних інспекторів з питань інтелектуальної власності (7 посадових осіб Мінекономрозвитку).

У презентації оприлюднені також статистичні дані результатів роботи з січня по грудень 2018 року:

— зареєстровано 27 006 охоронних документів на об’єкти промислової власності (ОПВ);

— здійснено 2 078 реєстрацій договорів щодо розпоряджання майновими правами на ОПВ;

— здійснено 7 715 державних реєстрацій авторського права на твір;

— прийнято 422 рішення про реєстрацію договорів, щодо права автора на твір;

— видано 1 175 076 контрольних марок.

З повним матеріалом презентації, в якій окрім вищезазначеного, наведені результати роботи Апеляційної палати Мінекономрозвитку та плани в роботі Департаменту, можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1H00VXfTZ0yDulo23OCtvDu-873JVtuAD/view?fbclid=IwAR0w4Oqu-B3RaGRCEbLUeoqZxcVS_HN9OKAyj0abq609mME9C_-WsqaEhmU

 мерт 1

мерт 2

мерт 3

Фото з офіційної сторінки facebook American Chamber of Commerce in Ukraine

« Повернутись до списку новин