Гаряча лінія

Рушійна сила змін: жінки в сфері інновацій і творчості!

Сьогодні, 26 квітня 2018 року в Міжнародний день інтелектуальної власності на майданчику Київського національного університету ім. Т. Шевченка (КНУ) за підтримки компанії «Пахаренко і партнери», Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, Науково-освітнього центру з інтелектуальної власності та кафедри з інтелектуальної власності КНУ відбувся урочистий захід, присвячений інтелектуальній власності, загалом, та жінкам в інтелектуальній власності, зокрема. В рамкам святкового заходу пройшла соціальна акція «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» безстрокової просвітницької кампанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП).

DSCN1992

DSCN1874

DSCN1831

Міжнародний день інтелектуальної власності стали відзначати з 26 квітня 2001 року. Дата була вибрана не випадково, бо саме в цей день в 1970 році вступила в силу міжнародна Конвенція, яка заснувала Всесвітню організацію інтелектуальної власності (ВОІВ). ВОІВ — це спеціалізована установа Організації Об’єднаних Націй з питань творчості та інтелектуальної власності, чия діяльність насамперед спрямована на розширення і розвиток збалансованої та доступної міжнародної системи інтелектуальної власності в усьому світі.

Щорічно «Міжнародний день інтелектуальної власності» присвячується певній темі. У цьому році прославляється розум, винахідливість, допитливість і сміливість жінок, які своєю працею змушують світ змінюватися і формують наше спільне майбутнє, тому гаслом цьогорічних свят став слоган «Рушійна сила змін: жінки в сфері інновацій і творчості». В офіційному зверненні Генерального директора ВОІС Френсіса Гаррі йдеться про те, що щодня завдяки жінкам з’являються кардинально нові винаходи і корисні розробки, сьогодні майже в одній третині міжнародних патентних заявок фігурує хоча б одна жінка-винахідник. Інтелектуальна власність покликана стимулювати інновації та творчість, які в свою чергу сприяють підвищенню якості нашого життя, прискоренню економічного зростання і вирішенню серйозних проблем, з якими ми стикаємося, в таких сферах, як зміна клімату, чисті види енергії, продовольча безпека і охорона здоров’я. У вітальному слові Френсіса Гаррі звучить заклик зробити все, що в наших силах, щоб домогтися повномасштабної участі жінок в інноваціях і творчості. Завдяки цьому для жінок будуть забезпечені значно більші можливості і справедливе ставлення до них, що принесе величезну користь всьому світу.

DSCN1675

DSCN1684

DSCN1793

Урочистий захід в КНУ розпочала координатор з підтримки громадських проектів компанії «Пахаренко і партнери» та УАПП, голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine Вероніка Березанська, яка привітала студентів юридичного факультету та їх викладачів із професійним святом,  розповіла історію заснування Міжнародного дня інтелектуальної власності та просвітницької кампанії. Вероніка передала вітальне слово колезі Олені Орлюк, директору Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності НАПрН України, завідуючій кафедрою інтелектуальної власності КНУ, д. ю. н., професору, дійсному члену (академіку) НАПрН України. Олена Павлівна підкреслила, що людський інтелект та творча діяльність завжди були запорукою прогресу на шляху розбудови будь-якої країни, розповіла про реалії і перспективи розвитку системи інтелектуальної власності в нашій країні та побажала всім присутнім успіхів, творчої наснаги, нових звершень та миру.

DSCN1977

DSCN1892

DSCN1942

DSCN1893

На заході прозвучало багато розповідей, відбувся ексклюзивний майстер клас від провідних експертів у сфері інтелектуальної власності щодо визначення ознак оригінальності товарів широкого вжитку з динамічним конкурсом серед студентів та викладачів  — «як відшукати серед контрафакту оригінальний товар». Найактивніші учасники отримали подарунки від компанії «Пахаренко і партнери», а всі учасники урочистого заходу отримали пораду як не купити підробку, безліч позитивних емоцій і цікаве спілкування.

DSCN1970DSCN1904DSCN1906

DSCN1891

DSCN1961

DSCN1888

DSCN1928

DSCN1932

« Повернутись до списку новин