Гаряча лінія

Щодо роботи системи охорони прав ІВ в часи війни

Українське патентне відомство працює в штатному режимі та забезпечує функціонування державної системи захисту прав інтелектуальної власності.

Крім того, Верховна Рада прийняла закон, який зупиняє термін у сфері інтелектуальної власності в Україні

1 квітня 2022 року Верховна Рада ухвалила Закон України «Про захист інтересів осіб у сфері інтелектуальної власності під час дії воєнного стану, введеного у зв’язку із збройною агресією Російської Федерації проти України», який набув чинності 13 квітня.

Відповідно до цього Закону на час дії воєнного стану в Україні призупиняються строки, пов’язані з придбанням та захистом ПІВ, у тому числі строки для таких дій:

∙ строки подання заперечення проти заявки або дії міжнародної реєстрації в Україні;

∙ оскарження рішень Укрпатенту в суді або в Апеляційній палаті;

∙ поновлення/відновлення ПІВ;

∙ адміністративні процедури визнання запатентованих винаходів недійсними.

Відповідні строки будуть відновлені з дня, наступного за датою скасування або призупинення дії воєнного стану. Крім того, у разі сплати зборів за поновлення, подовження або продовження строків під час дії воєнного стану такі збори можуть бути сплачені протягом 90 днів після скасування воєнного стану.

Також, якщо фізичні та юридичні особи подають документи (заяви, клопотання, заперечення, відповіді тощо), вони можуть зробити це не пізніше ніж через 90 днів після скасування воєнного стану без сплати офіційних зборів за поновлення, відновлення чи продовження відповідних строків, передбачених законодавством про інтелектуальну власність та графіком офіційних зборів.

Правила зупинення строків, передбачені цим Законом, не тягнуть за собою зупинення дії реєстраційних свідоцтв, патентів або відповідних прав інтелектуальної власності.

Зміни, встановлені законом, набувають чинності з 24 лютого 2022 року.

« Повернутись до списку новин