Гаряча лінія

Скажемо «Ні» контрафактному насінню!

23 лютого 2018 року партнер компанії «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений України, директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) Олександр Пахаренко під час воркшопу «Підробки та фальсифікат у насінництві» виступив із презентацією на тему «Практичні кроки боротьби з підробками у насінництві». Захід було організовано Насіннєвою асоціацією України в рамках другого насіннєвого форуму 2018.

01

11

Олександр Пахаренко, зокрема, детально розповів присутнім представникам фермерських господарств про всю небезпеку підробленого насіння. Під час змістовної та всебічної презентації Олександр закцентував увагу на глобальних масштабах виробництва та збуту контрафактного насіння по всьому світу, навів статистичні дані та проаналізував український ринок. Також Олександр наголосив на тих першочергових кроках, які допоможуть боротися з контрафактом, один з них – налагодження ефективної роботи правоохоронних та інших органів у співпраці з правовласниками. Спікер навів приклади припинення діяльності в Україні підпільних виробництв з розфасування насіння, розповів про головні ознаки виявлення продукції з ознаками контрафактності, про специфіку припинення онлайн розповсюдження контрафакту та про особливості звернень до правоохоронних органів.

DSCN0523

7

Олександр Пахаренко підкреслив необхідність проведення подібних заходів просвітницького та освітнього характеру як для представників правоохоронних, митних органів, так і для бізнес-сектору. З 2011 року компанія «Пахаренко і партнери» разом і УАПП систематично проводять відповідні просвітницькі заходи, під час яких експерти та юристи розповідають про негативні наслідки від використання контрафакту, зокрема, підробленого насіння.

– Контрафакт у насінництві повністю знищує ринок України. Використання такого насіння ставить під загрозу продуктивність сільського господарства зокрема, та несе неймовірні втрати для економіки країни в цілому. Чи варто ризикувати?! Фермерське господарство понесе суттєві ризики не тільки врожаю, головний ризик – здоров’я та екологія, так як підроблене насіння, містить шкідливі домішки, воно часто завдає шкоди та збитків довкіллю, продовольчим ресурсам, життю, – зазначив Олександр Пахаренко. Він також закликав присутніх до спільної співпраці. Лише спільними зусиллями усіх зацікавлених гравців цього ринку можливо боротись з контрафактним продуктом і сказати йому «Ні»,створивши ринок якісного насіння в нашій країні, впевнений О. Пахаренко.

10

5

Також під час воркшопу виступили представники фермерських господарств, які поділились власним досвідом з придбання фальсифікованого насіння та про ті наслідки, з якими довелось боротись не один рік. До діалогу були долучені й представники державних органів, зокрема, виступили представники Держпродспоживслужби, Мінагрополітики, Національної поліції України та Державної фіскальної служби України.

Участь у воркшопі «Підробки та фальсифікат у насінництві» брали й інші представники компанії «Пахаренко і партнери».

4

3

« Повернутись до списку новин