Гаряча лінія

The Special 301 за 2023 рік

Офіс торгового представника США (USTR) 26 квітня опублікував свій Спеціальний звіт 301 за 2023 рік, підкреслюючи різноманітність і серйозність проблем, з якими стикаються власники інтелектуальної власності в юрисдикціях по всьому світу. Звіт «Special 301» є щорічним оглядом глобального стану охорони та захисту інтелектуальної власності. USTR проводить цей огляд відповідно до розділу 182 Закону про торгівлю 1974 року зі змінами, внесеними Загальним законом про торгівлю та конкурентоспроможність 1988 року та Законом про угоди Уругвайського раунду.

 Щороку USTR у координації з партнерськими агентствами з усієї виконавчої гілки влади намагається визначити країни, які не забезпечують адекватний або ефективний захист прав інтелектуальної власності або які встановили бар’єри для доступу до ринку, що негативно впливає на американських правовласників.

 У цьому щорічному звіті після значних досліджень і активізації взаємодії із зацікавленими сторонами детально описано висновки USTR стосовно більш як 100 торгових партнерів.

Як і минулого року дослідження Спеціального звіту 301 щодо України призупинені через навмисне та неспровоковане подальше вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.

Цьогорічний звіт включає загалом 29 країн: 7 були внесені до Списку пріоритетних спостережень USTR, де визначено юрисдикції, які викликають найбільше занепокоєння; ще 22 країни були визначені країнами списку спостереження. 27 із 29 країн, визначених USTR, також фігурували в торішньому звіті. Єдиними доповненнями були Білорусь і Болгарія, обидві включені до списку спостереження.

У цьогорічному звіті торговельні партнери зі Списку пріоритетних спостережень висловлюють найбільш серйозні занепокоєння цього року щодо недостатнього захисту прав інтелектуальної власності чи захисту чи дій, які іншим чином обмежують доступ до ринку для осіб, які покладаються на захист інтелектуальної власності. У Списку пріоритетних спостережень знаходяться сім країн: Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Росія та Венесуела. Ці країни стануть предметом особливо інтенсивної двосторонньої взаємодії протягом наступного року.

Двадцять два торговельні партнери перебувають у списку спостереження та заслуговують на двосторонню увагу для вирішення основних проблем інтелектуальної власності: Алжир, Барбадос, Білорусь, Болівія, Бразилія, Болгарія, Канада, Колумбія, Домініканська Республіка, Еквадор, Єгипет, Гватемала, Мексика, Пакистан, Парагвай, Перу, Таїланд, Тринідад і Тобаго, Туреччина, Туркменістан, Узбекистан і В’єтнам.

НОВИНА 1

Повний звіт USTR доступний за посиланням https://ustr.gov/sites/default/files/2023-04/2023%20Special%20301%20Report.pdf?utm_medium=email&_hsmi=255914727&_hsenc=p2ANqtz-9TAuFh8cKfoI1i9texi5f1O3b2j4AJv_FdsJfRVNnEBGadp5qY_SnrGBysZHg90eUYJs4XatoTEwt7HjZoQvO-APdkiAy6PLNRoqBW9rR_cFCHp8I&utm_content=255914727&utm_source=hs_email

« Повернутись до списку новин