Гаряча лінія

У тісній співпраці в 2018 рік: змінюємо світогляд на користь оригінального товару!

З метою підвищення рівня обізнаності молодого покоління щодо прав інтелектуальної власності та наслідків їх порушення компанія «Пахаренко і партнери» та Український альянс по боротьбі з підробками та піратством (УАПП)  провели чергову просвітницьку акцію для учнівської та студентської молоді Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (НЕНЦ) Міністерства освіти і науки України.

15

Зокрема, 31 січня 2018 року на майданчику НЕНЦ відбулась соціальна акція «Я купую справжнє! Я не купую підробок!». Ця безстрокова акція проходить у межах просвітницької кампанії УАПП «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні», яка є частиною міжнародної кампанії «Всесвітній день боротьби з підробками», що запустила Всесвітня група по боротьбі з підробками (GACG Network).

4

Вищезазначений захід відбувся в рамках Всеукраїнського конкурсу винахідницьких і раціоналізаторських проектів еколого-натуралістичного напрямку (Конкурс), який проходить в НЕНЦ з 31 січня по 02 лютого 2018 року. За доброю традицією компанія «Пахаренко і партнери» та УАПП сприятимуть проведенню фінального етапу конкурсу.

DSCN0404

Молоді винахідники з усієї України та керівники учнівських делегацій змогли долучитись до просвітницької кампанії та розглянути експонати підробок мобільного Музей УАПП – товари загального вжитку: зразки контрафактного одягу, взуття, аксесуарів, різноманітних упаковок, хімічні засоби, косметичні, дитячі та канцелярські товари.

Під час акції чисельна кількість її учасників проявили бажання самостійно відшукати на експонатах якнайбільше ознак підробок, і їм це вдавалось. Більшість молоді точно знають на що потрібно звертати увагу – на якість матеріалу, техніку пошиву,  на правильність написання торгової марки тощо. Учні та викладачі ставили запитання експертам, а фахівці УАПП, зі свого боку, відповідали на них та розповідали про нелегальне виробництво контрафактної продукції та шляхи її розповсюдження, про небезпеку придбання підробок та надавали поради як не купити фальсифікат.

11

9

14

Також паралельно проходило дослідження громадської думки щодо споживання підроблених товарів — учасники конкурсу заповнювали анкети, відповідаючи на запитання, чи купував кожен із них підроблені товари та чи були ці покупки свідомими. Відповідно до отриманих даних: 15% опитаних упевнені, що ніколи не купували контрафактних товарів; 35% зізнались, що декілька разів купували підробки, але більше цього не робитимуть; лише 10% респондентів купують і надалі купуватимуть підроблені товари; не замислювались над цим питанням 37% учасників анкетування; ще у 3% були свої варіанти відповіді.

7

5

13

Що стосується «свідомості» покупок, то 10% респондентів робили свідомий вибір на користь підробок, не зважаючи на якість продукту; 7% задовольняє якість фальсифікату, і вони свідомо обирають підробки; 80 % несвідомо купували фальсифіковану продукцію, бо сплутали її з оригіналом і лише згодом зрозуміли, що стали власниками підробки; а 3 % опитаних мають власну думку, щодо контрафакту: «Не купую підроблений товар, оскільки підробка є незаконною», «Коли купую товар, завжди намагаюсь уважно розглядати його і звертати увагу на якість та на пошив, але трапляється і таке, що підробка пошита якісно і тоді можна несвідомо купити такий товар».

На згадку про зустріч всі охочі отримали пам’ятні сувеніри з гаслами «Я купую справжнє! Я не купую підробок!» («I Buy Real! I Don’t Buy Fakes!»).

 12

DSCN0367

Також 31 січня в актовій залі НЕНЦ під час урочистого відкриття конкурсу з вітальними словами виступили директор НЕНЦ, доктор педагогічних наук, професор Володимир Вербицький, голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine, координатор з підтримки громадських проектів Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством Вероніка Березанська та радник патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Микола Ковіня.

19

18

Конкурс триває і ми повідомимо про його результати, представник компанії «Пахаренко і партнери» долучиться до неупередженого експертного оцінювання представлених на конкурс проектівеколого-натуралістичного напрямку. Фіналісти конкурсу отримають від компанії «Пахаренко і партнери» подарунки.

16

20

« Повернутись до списку новин