Гаряча лінія

Удосконалюємо законодавство

Генеральний директор компанії «Пахаренко і партнери» Антоніна Пахаренко-Андерсон та координатор з підтримки громадських проектів фірми Вероніка Березанська взяли участь в експертному обговоренні законопроекту «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та захисту прав у сфері інтелектуальної власності», яке відбулось 18 лютого 2016 року в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. До обговорення в режимі он-лайн відео-конференції долучились експерти з шести регіонів України.

Зазначений законопроект передбачає законодавчі зміни, спрямовані на боротьбу із продукцією, яка порушує права інтелектуальної власності, та встановлює більш жорсткі норми для запобігання правопорушень. Зокрема пропонується вдосконалити митне законодавство в частині митного оформлення товарів задля уникнення ввезення в Україну контрафактної продукції. Запропоновані положення узгоджують законодавство України з міжнародними стандартами у сфері інтелектуальної власності, зокрема з вимогами Регламенту ЄС щодо захисту митними органами прав інтелектуальної власності та Угоди про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності.

Експерти погодились, що прийняття законопроекту дозволить ефективніше протидіяти ввезенню товарів, які порушують права інтелектуальної власності, спростить виконання судових рішень про знищення контрафактних товарів, сприятиме очищенню ринку від фальсифікованої продукції, убезпечить споживачів від продукції невідомого походження та якості, збільшить надходження до державного бюджету та створить передумови для розвитку в Україні інноваційної економіки, зокрема ІТ та High-Tech розробок, спростить залучення інвестицій у ці галузі.

Крім того, запропоновані зміни дозволять суттєво поліпшити захист інтелектуальної власності та позбутися сумнівної «слави» країни з найвищим рівнем порушення прав інтелектуальної власності — на жаль, Україна дуже довго була «лідером» «Списку 301», який визначає, чи країна є придатною для інвестування, трансферу новітніх технологій та інновацій.

Очікується, що проект Закону «Про внесення змін до законодавчих актів України щодо посилення відповідальності та захисту прав у сфері інтелектуальної власності» буде винесено на розгляд Верховної Ради в березні.

« Повернутись до списку новин