Гаряча лінія

Укрпатент: дані ЄПВ стосовно заперечень

На сайті Державного підприємства «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент)  розміщено новину про дані Європейського патентного відомства (ЄПВ) стосовно заперечень, а також надається інформація з презентації Луки Фалькіоли з DROIA Oncology Ventures “DROIA” (компанія, орієнтована на розробку онкологічних методів лікування). В його презентації, зокрема, й представлено аналіз різноманітних послуг ЄПВ з пошуку даних стосовно заперечення.

Після видачі європейського патенту існує дев’ятимісячний період, протягом якого можливе подання заперечення, відповідно до підстав, наведених у статті 100 Європейської патентної конвенції (ЄПК).

Стратегічне використання даних стосовно заперечення

Близько 4% виданих європейських патентів (ЄП) оскаржуються щороку (дані за технічними областями різняться). Аналіз даних  стосовно заперечень дає змогу користувачам визначити:

    хто на кого «наступає» і імовірність настання оскарження в межах певної галузі;

    хто успішно захищатиме свої власні патенти від оскаржень та оскаржуватиме патенти конкурентів;

    чи є патент цінним (більш цінні патенти оскаржуватимуться з більшою імовірністю ніж менш цінні).

Де знайти інформацію ЄПВ щодо заперечення

Точна інформація про кількість оскаржень європейських патентів, так само як і про різні області технологій, яких стосуються заперечення, та результати їх розгляду публікуються у річних звітах ЄПВ.

Крім того, користувачі можуть на різних рівнях уточнити пошук інформації про заперечення.

Європейський патентний реєстр дозволяє користувачам отримувати дані за допомогою пошукового поля “Opponent” (“Позивач”). Користувачі можуть також здійснювати пошук, наприклад, за запереченнями, поданими у спеціальному технічному домені, шляхом пошуку за індексами МПК або ключовими словами і об’єднати їх у запиті  з кодом “01″ в пошуковому полі “Позивач”. “01″ – це кодування, призначене посадовою особою ЄПВ перед поданням першого заперечення.

Для кожного отриманого документа функція “All documents” (“Усі документи”) надає користувачу доступ до всієї опублікованої документації, створеної під час всієї процедури з видачі ЄП. Це включає, наприклад, все листування між експертом та заявником.

Ще відносно невідомою послугою, з повним охопленням європейських патентів, є пошук у Європейському патентному бюлетені. Розроблена як послуга для експертів, вона пропонує понад 70 критеріїв пошуку, включаючи 19 критеріїв, що стосуються процедури заперечення, які користувачі можуть об’єднувати у процесі пошуку з метою формування від простих до дуже складних запитів.

Наявні також опції для розширеного відображення та завантаження отриманих даних. Користувачі можуть переглядати результати пошуку у вигляді простих статистичних даних та будь-які завантажені файли, що включають посилання на відповідні документи в Європейському патентному реєстрі, пропонуючи швидкий доступ до досьє будь-яких цікавих документів.

Процедура оскарження

Рішення підрозділів розгляду заперечень можуть бути оскаржені в апеляційних радах протягом двох місяців від дати повідомлення про рішення. Також можуть бути подані заперечення на рішення експертних підрозділів щодо відмови стосовно європейських патентних заявок або видачі європейських патентів.

База даних апеляційних рішень пропонує широкі можливості пошуку, включаючи, серед інших, повнотекстовий пошук та пошук за типом рішення. Однак, як зазначає Лука Фалкіола у своїй презентації на Конференції ЄПВ з патентної інформації (конференції відбулась у листопаді минулого року), користувачам баз даних пропонується не обмежувати свої пошуки запереченнями, поданими лише на підставі рішень, прийнятих під час експертизи або процедур оскарження.

Наразі ЄПВ вивчає можливість такої реалізації. Інші заплановані поліпшення, які представив Лука Фалькіола, полягають у додаванні до пошукового поля опції обмеження ТАК/НІ для розширеного пошуку заперечення в Європейському патентному реєстрі, а також у введенні критеріїв пошуку заперечення для пошуку у Європейському патентному бюлетені.

Більш детально на сайті Укрпатенту за посиланням: https://ukrpatent.org/uk/news/main/challenged-european-patents-epo-opposition-112018?fbclid=IwAR1O1J8C6FufporPK6Ksbv0YjnWRk_g0Kw5VW04uIKhI-wqkpI4m8PgWggQ

 

« Повернутись до списку новин