Гаряча лінія

В Одесі відбувся навчальний тренінг щодо захисту ПІВ на кордоні

11 вересня 2019 року в Одесі в рамках інформаційно-просвітницького проекту «ПОВАЖАЙ СЕБЕ – НЕ КУПУЙ КОНТРАФАКТ!» Одеська митниця  ДФС за сприяння патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» провела тренінг спеціально для посадових осіб одеської митниці на тему «Співпраця між митницею та правовласниками при сприянні захисту прав інтелектуальної власності (ІВ) на митному кордоні: боротьба з контрафактними товарами».

Захід підтримали Український національний комітет Міжнародної торгової палати (ICC Ukraine) та АТ «ПЛАСКЕ».

Учасниками тренінгу стали 25-ть співробітників з юридичного відділу, управління організації митного контролю та оформлення, управління протидії митним правопорушенням міжнародної взаємодії, державні інспектори м/п «Одеса-центральна», «Південний», «Спеціалізований», «Чорноморський», «Міжнародний аеропорт «Одеса».

1

З вітальним словом виступили Олег Платонов, голова делегації України при Центрі ООН сприяння торгівлі та електронного бізнесу (UN/CEFACT), голова наглядової ради АТ ПЛАСКЕ, президент Асоціації транспортно-експедиторських та логістичних організацій України «Укрзовніштранм», Артем Тищенко, завідувач сектором управління організації митного контролю та оформлення Одеської митниці  ДФС, Олександр Пахаренко, партнер ППФ «Пахаренко і партнери», адвокат, патентний повірений, директор Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП).

Модератором тренінгу стала  голова комісії з питань ІВ ICC Ukraine, начальник відділу реклами та зв’язків з громадськістю ППФ «Пахаренко і партнери», координатор з підтримки громадських проектів УАПП Вероніка Березанська.

11

3

5

Однією з основних тем, на якій спікери від компанії «Пахаренко і партнери» зосередили увагу, була боротьба з контрафактної продукцією.

Учасники тренінгу заслухали низку презентацій від правовласників, чиї об’єкти прав ІВ внесені до митного реєстру України. Зокрема, юрист компанії Олена Безкоровайна  презентувала візуальні ознаки визначення оригінальності продукції низки всесвітньо відомих компаній-правовласників.

14

13

12

Під час заходу представники Одеської митниці ДФС та представники правовласників обговорили новітні тенденції у сфері сприяння захисту прав ІВ на митному кордоні та проблемні питання, які виникають при практичному застосуванні норм законодавства. У свою чергу, Олександр Пахаренко обговорив із присутніми і реформування митного реєстру ОПІВ, і необхідність прийняття змін до Митного кодексу України щодо захисту прав ІВ під час переміщення товарів через митний кордон України.

Також представники компанії «Пахаренко і партнери» провели ексклюзивний, ситуаційний практичний майстер-клас щодо визначення ознак оригінальності товарів широкого вжитку для співробітників митниці – «як відшукати серед контрафакту оригінальний товар». Олександр Пахаренко, Олена Безкоровайна та Вероніка Березанська детально розповіли про ознаки оригінальності та контрафактності на зразках продукції. Представники митниці взяли активну участь у майстер-класі і, майже, безпомилково розділили товар на оригінальний та підробку.

9

7

10

На завершення Олена Безкоровайна провела для митників практичний тест на уважність, під час якого кожен зміг використати отримані знання: перевірити і самостійно встановити та визначити оригінальність продукції.

15

15.1

« Повернутись до списку новин