Гаряча лінія

Відбувся IPF-2017

7 червня в Києві пройшов ІV Міжнародний форум з інтелектуальної власності IPF-2017, організатором якого виступило видавництво «Юридична практика», а одним із генеральних партнерів — компанія «Пахаренко і партнери». Активну участь у заході взяли генеральний директор компанії Антоніна Пахаренко-Андерсон та партнер фірми, адвокат, патентний повірений України Олександр Пахаренко. Серед спікерів і гостей IPF-2017 були представники державного сектору, вчені, юристи провідних юридичних компаній, юрисконсульти й судді.

GEX_2441

GEX_2437

IPF-2017 складався з чотирьох сесій: панельна дискусія «Інтелектуальний» судоустрій»; «Об’єкти інтелектуальної власності як бізнес-актив»; паралельні секції «Авторське право та суміжні права», «Патентне право» і «Торговельні марки та географічні зазначення»; панельна дискусія «Міжнародна охорона прав інтелектуальної власності». Крім того, у межах форуму пройшов майстер-клас з електронних активів «Історія одного стартапу», прозвучала спеціальна доповідь «Футуристичний прогноз розвитку права інтелектуальної власності» та відбувся юридичний кінобатл.

Відкриваючи роботу першої сесії форуму, координатор з підтримки громадських проектів компанії «Пахаренко і партнери», голова комісії з питань інтелектуальної власності та недобросовісної конкуренції ICC Ukraine Вероніка Березанська зазначила, що IPF-2017 вже не вперше збігається з проведенням Всесвітнього дня боротьби з підробками — Міжнародної просвітницької кампанії, заснованої в 1998 році Всесвітньою групою по боротьбі з підробками (GACG Network). Спікер у черговий раз зосередила увагу учасників заходу на розв’язанні однієї з найгостріших у сучасному світі проблем — контрафакції та піратства, реалізації реформи захисту інтелектуальної власності і системи заходів протидії виробництву й розповсюдженню підробок, формуванні цивілізованого українського товарного ринку та сприятливого інвестиційного клімату в державі.

GEX_1883

Доповіддю головного експерта патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери» Лариси Томачинської на тему «Сильний» і «слабкий» патенти в галузі фармацевтики як бізнес-актив» розпочалась робота другої сесії форуму, модератором якої став радник патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», к.х.н. Микола Ковіня. У межах доповіді експерта були висвітлені питання щодо чинників, які роблять патент сильним, та як це впливатиме на цінність патенту як продукту на ринку.

Керівник юридичного відділу патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», адвокат Ганна Прохорова розповіла про правові аспекти культурних цінностей у цивільному обігу під час однієї з паралельних секцій — «Авторське право та суміжні права». Доповідач звернула увагу учасників секції на те, що культурні цінності мають за своєю суттю двоїсту природу: з одного боку — це результат інтелектуальної діяльності людини, що підпадає під регулювання авторським правом, з другого — музейний предмет, котрий є частиною музейної колекції. Презентація юриста була насичена яскравими прикладами зображень ювелірної продукції, одягу, сумок, на яких відтворені шедеври образотворчого мистецтва Леонардо да Вінчі, Рубенса, Клода Моне, Ван Гога, Гюстава Климта та ін. Насамкінець Ганна Прохорова запропонувала колегам подискутувати на тему, чи можна вважати той чи інший приклад використанням твору, або ж це запозичення ідеї, яка, як відомо, авторським правом не охороняється.

У панельній дискусії, що відбулась у межах четвертої сесії, взяла участь заступник начальника відділу торговельних марок патентно-правової фірми «Пахаренко і партнери», патентний повірений України Анастасія Міндрул. Вона висвітлила особливості нестандартної справи з практики фірми щодо подолання відмови патентного відомства США в реєстрації знака, котрий містив назву географічного місця, ґрунтуючись на процесуальних аспектах, що дозволило довести недостатність доказів, наданих експертом, і отримати правову охорону знака у повному обсязі. Також доповідач розглянула юридичні аспекти договорів про співіснування торговельних марок, їхні основні положення, підстави для неприйняття таких договорів патентними відомствами, підстави визнання їх недійсними, наслідки відкликання згоди власника «старшого» знака, та наявні труднощі в процесі примусового виконання зазначених договорів.

Учасники форуму в першій половині дня долучились до проведення просвітницької кампанії Українського альянсу по боротьбі з підробками та піратством (УАПП) «Дні боротьби з підробками і піратством в Україні»: біля входу в сесійну залу була розгорнута переносна виставка Музею підробок УАПП (більшість експонатів для якого надала компанія «Пахаренко і партнери»), де охочі могли ознайомитись зі зразками контрафактної продукції і перевірити свої споживчі здібності, спробувавши розпізнати ознаки підробок.

GEX_2161

GEX_2407

Також до уваги публіки були представлені малюнки учасників попередніх просвітницьких акцій, а набір листівок із таких малюнків можна було отримати на пам’ять разом із рекламною продукцією УАПП.

Під час акції УАПП було проведено дослідження громадської думки щодо споживання підроблених товарів — учасникам заходу запропонували заповнити анкети, де необхідно було відповісти на два запитання: чи купував кожен із них підроблені товари та чи були ці покупки свідомими. Про результати опитування можна дізнатись на сайті УАПП.

Наприкінці форуму шеф-редактор видання Ukrainian Law Firms 2017. A Handbook for Foreign Clients («Українські юридичні фірми 2017. Довідник для іноземних клієнтів»), яке публікує «Юридична практика», Ольга Усенко оприлюднила результати щорічного дослідження, відповідно до яких, зокрема, патентно-правова фірма «Пахаренко і партнери» визнана провідною юридичною фірмою в категорії «Інтелектуальна власність» у 2017 році.

_DSC4993

GEX_3198

GEX_3243

GEX_3256

Більше інформації про IPF-2017 можна знайти на сайті «Юридичної практики»

« Повернутись до списку новин