Гаряча лінія

Як набути статус «підтримувача» на сорти рослин суспільного надбання та загальнопоширені сорти

Наприкінці листопада 2022 року був прийнятий закон щодо приведення законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин та насінництва і розсадництва у відповідність із положеннями законодавства Європейського Союзу (далі — Закон). Більшість норм цього закону набирають чинності з 10.06.2023 року.

В  той же у час відповідності до Закону під час дії воєнного стану в Україні та протягом 90 днів після його припинення або скасування положення законів України “Про охорону прав на сорти рослин” та “Про насіння і садивний матеріал” діють з урахуванням таких особливостей:

Закон запроваджує нові поняття та процедури, а саме.

Підтримувач сорту є одним із суб’єктів права на поширення сорту в Україні. Пітримувач сорту — це особа, яка без набуття прав інтелектуальної власності на сорт забезпечує збереженість сорту шляхом підтримання ознак, визначених під час державної реєстрації сорту, і яка поширює сорт, що є сортом суспільного надбання або загальнопоширеним сортом, або поширює сорт в інших визначених Законом випадках.

Будь-яка особа може подати заявку на сорт і набути права підтримувача сорту, якщо такий сорт є сортом суспільного надбання або загальнопоширеним сортом.

Сорт є сортом суспільного надбання, якщо строк чинності майнових прав інтелектуальної власності на нього закінчився.

Сорт є загальнопоширеним сортом, якщо у базі даних UPOV відсутні відомості про права селекціонера щодо такого сорту і такий сорт вільно поширювався без набуття майнових прав інтелектуальної власності на нього.

Майнове право на поширення сорту суспільного надбання та загальнопоширених сортів набувається в Україні шляхом подання і розгляду заявки на сорт, ухвалення назви сорту та державної реєстрації сорту.

Заявка на сорт за вибором заявника може подаватися у паперовій або електронній формі з використанням кваліфікованого електронного підпису, в тому числі представником (особою, яка діє в інтересах заявника та/або інших суб’єктів прав щодо сорту).

Майнове право на поширення сорту є чинним з дати прийняття рішення про державну реєстрацію сорту та діє безстроково, за умови сплати відповідного збору. Сплата збору за підтримання чинності майнового права на поширення сорту є обов’язковою для підтримувача сорту.

Збір за підтримання чинності майнового права на поширення сорту, який є сортом суспільного надбання або загальнопоширеним сортом, сплачується одноразово, тільки за перший рік підтримання чинності майнового права на поширення сорту, наступний за роком державної реєстрації сорту.

Професійна команда Пахаренко і партнери завжди готова надати високоякісні послуги та допомогти суб’єктам господарювання набути статус «підтримувача», чекаємо саме на вас!

сорта

« Повернутись до списку новин