Гаряча лінія

Єврокомісія незгодна із російським законом щодо “шампанського”

Зміни до російського закону, згідно з якими називатися “шампанським” можуть тільки російські вина, а продукція Moët Hennessy, яка поставляється до Російської Федерації, повинна іменуватися “ігристим вином”, викликали різку критику з боку французьких виноробів та Єврокомісії.

Єврокомісія не згодна із затвердженим 2 липня законом, що визначає особливості виробництва і обіг виноробної продукції в Росії. У Брюсселі визнали, що новий російський закон “вплине на експорт вина” з Європи, але відмовилися уточнити, які саме заходи можуть бути прийняті.

Раніше міжпрофесійний комітет вин Шампані (CIVC) https://www.champagne.fr/fr/comite-champagne/qui/histoire-interprofessionnelle-de-la-champagne назвав “неприйнятним” закон, який визначає особливості виробництва і оборот виноробної продукції в Росії. Його представники закликали дипломатів Франції і Євросоюзу докласти необхідних зусиль для того, щоб він був переглянутий. CIVC стверджує, що “закон не забезпечує отримання російськими споживачами чіткої і прозорої інформації про походження і характеристику вина”. Організація має намір проводити консультації з російською владою з питання використання найменування “шампанське” на території Росії і домогтися свого. Її співголови Максим Тубар і Жан-Марі Барійер закликали членів комітету призупинити поставки в Росію.

“Росія привласнює торгову марку “шампанське” — під таким заголовком вийшли у суботу французькі газети, в тому числі “Монд”: https://www.lemonde.fr/economie/article/2021/07/05/la-russie-s-approprie-l-appellation-champagne_6087000_3234.html Автор статті підкреслює, що новий закон перевертає ситуацію з ніг на голову, відмовляючи французькому, тобто споконвічному шампанському, в праві так іменуватися і змушуючи виробників маркувати напій як “ігристе вино”. Ухвалений 2 липня текст закону відмахується і від загальноприйнятого поняття “апеллясьон” — низка правил, що визначають виноробну територію, обов’язкові для неї умови вирощування винограду і способи виробництва вина, відзначають експерти. Як відзначили у CIVC, закон перекреслює “20 років переговорів на цю тему між Єврокомісією і Москвою”.

Мабуть саме через це, перша реакція виноробної філії LVMH, що виробляє і поставляє в Росію шампанське Moët et Chandon, Veuve Cliquot і Dom Perignon була досить різкою. У суботу ввечері Леонід Рафаїлом, засновник і генеральний директор компанії «АСТ», що поставляє французьку виноробну продукцію на російський ринок, повідомив агентству Франс Прес, що отримав від Moët Hennessy лист, в якому його інформували про “призупинення” поставок на невизначений термін з метою знайти “оптимальне вирішення”. Відповідно до нового закону, французький холдинг повинен змінити категорію і маркування продукції.

У неділю підрозділ LVMH випустив прес-реліз, в якому повідомив, що відновить “найближчим часом” поставки шампанського в Росію, змінивши на етикетках назву на “ігристе вино”. “Всі виробники шампанського, що входять до Moët Hennessy, завжди дотримувались законів у всіх країнах, де вели торгівлю, а тому поставки відновляться, як тільки продукція буде приведена у відповідність із новим законом РФ”.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-04/moet-to-label-its-champagne-sparkling-wine-in-russia-to-meet-law

Експерти відзначають, що 13% з 50 мільйонів літрів ігристих і шампанських вин, що імпортуються в Росію щороку, припадає на Францію. Частка Moët Hennessy на цьому ринку становить 2%.

« Повернутись до списку новин