Гаряча лінія

Європейська Комісія рекомендує посилити боротьбу з контрафактом та прийняти новий Митний кодекс

Під таким заголовком на порталі Юридичної газети вийшов матеріал компанії, присвячений рекомендаціям Європейської Комісії щодо спроможності України взяти на себе зобов’язання, передбачені перспективою членства в Європейському Союзі https://yur-gazeta.com/golovna/evropeyska-komisiya-rekomendue-posiliti-borotbu-z-kontrafaktom-ta-priynyati-noviy-mitniy-kodeks.html

Аналітичний звіт Європейської Комісії містить поточний огляд ситуації та пропонує цінні настанови стосовно подальшої роботи за різними розділами європейського законодавства (acquis) та містить сумарні підсумки сказаного за розділами.

Зокрема, у такому підсумку за розділом 7 Право інтелектуальної власності зазначається таке.

Загалом, узгодження законодавства з права інтелектуальної власності України  з нормативно-правовою базою ЄС знаходиться на ранній стадії підготовки. Україна повинна продовжувати приведення свого законодавства у відповідність до права ЄС і, зокрема, покращити результати його правозастосування у цій сфері. Необхідно посилити боротьбу з контрафактною продукцією в усіх правоохоронних органах. Україні слід скористатися перевагами співпраці з Відомствоv з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EUIPO)  для зміцнення інституційної спроможності та кращого захисту прав інтелектуальної власності.

А у підсумку за розділом 29 Митний союз Єврокомісія рекомендує наступне.

Україна має хороший рівень підготовки щодо входження до Митного союзу. Україна підключена до загальної митної інформаційної системи ЄС (Common Communication Network) і використовує нову комп’ютеризовану транзитну систему (NCTS). Україна є частиною Конвенції про спільний транзит, яка на 100% базується на системі транзиту Союзу. Незважаючи на те, що митне законодавство в більшості своїй наближене, воно потребує певного подальшого узгодження з acquis ЄС, передбаченого новим Митним кодексом, який має бути прийнятий у 2023 році. Покращення адміністративної спроможності в ІТ-секторі має бути пріоритетним. Для покращення імплементації та виконання митного законодавства, яке відповідає вимогам ЄС, знадобляться певні зміни поточних процедур і методів роботи в деяких сферах діяльності.

Analytical report horizontal_0

« Повернутись до списку новин