Гаряча лінія

Законом «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» внесено зміни до ЗУ Про авторське право

14.08.2021 набув чинності Закон України  “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні” 1667-IX від 15.07.2021, в якому визначено терміни гіг-контракт, гіг-спеціаліст і багато іншого. Також законом внесено зміни до ЗУ Про авторське право, зокрема: Стаття 24. Права інтелектуальної власності на об’єкт, створений у зв’язку з виконанням гіг-контракту:

1. Особисті немайнові права інтелектуальної власності на об’єкт, створений у зв’язку з виконанням гіг-контракту, належать гіг-спеціалісту, який створив такий об’єкт.

2. Майнові права інтелектуальної власності на об’єкт, створений гіг-спеціалістом у зв’язку з виконанням гіг-контракту, належать резиденту Дія Сіті, який є замовником за таким гіг-контрактом, якщо інше не передбачено гіг-контрактом.

3. Резидент Дія Сіті, який є замовником за гіг-контрактом, набуває майнові права інтелектуальної власності на твір, створений у зв’язку з виконанням гіг-контракту, в момент, наступний за створенням такого твору, якщо інше не встановлено гіг-контрактом.

unnamed (1)

Крім того, внесено зміни і в ЦКУ, зокрема в статтю 440 та 437:

ЦКУ Стаття 440. Майнові права інтелектуальної власності на твір

1. Майновими правами інтелектуальної власності на твір є:

1) право на використання твору;

2) виключне право дозволяти використання твору;

3) право перешкоджати неправомірному використанню твору, в тому числі забороняти таке використання;

4) інші майнові права інтелектуальної власності, встановлені законом.

2. Майнові права на твір належать його авторові, якщо інше не встановлено договором чи законом.

3. Майнові права інтелектуальної власності на твір, створений у зв’язку з виконанням трудового договору (контракту), належать працівникові, який створив цей твір, та юридичній або фізичній особі, де або у якої він працює, спільно, якщо інше не встановлено договором або законом.

Майнові права на комп’ютерні програми та (або) бази даних, створені у зв’язку з виконанням трудового договору (контракту), належать юридичній або фізичній особі, де або у якої працює працівник, який створив ці комп’ютерні програми та (або) бази даних, якщо інше не встановлено договором.

Юридична або фізична особа, де або у якої працює працівник, який створив твір у зв’язку з виконанням трудового договору (контракту), набуває майнові права інтелектуальної власності на такий твір відповідно до цього Кодексу або договору в момент, наступний за створенням такого твору, якщо інше не встановлено договором.

{Статтю 440 доповнено частиною третьою згідно із Законом № 1667-IX від 15.07.2021}

4. Майнові права інтелектуальної власності на твір, створений за замовленням, належать замовникові, якщо інше не встановлено договором або законом.

Майнові права інтелектуальної власності на твір образотворчого мистецтва, створений за замовленням (крім твору, спеціально створеного як елемент програмного забезпечення), належать його автору, якщо інше не встановлено договором або законом.

Замовник набуває майнові права інтелектуальної власності на твір, створений за замовленням, відповідно до закону або договору в момент, наступний за створенням такого твору, якщо інше не встановлено договором.

{Статтю 440 доповнено частиною четвертою згідно із Законом № 1667-IX від 15.07.2021}

Стаття 437. Виникнення авторського права

1. Авторське право виникає у його автора в момент створення твору.

{Частина перша статті 437 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1667-IX від 15.07.2021}.

« Повернутись до списку новин