Гаряча лінія

Зберігання та знищення вилучених контрафактних товарів в ЄС

Під такою назвою наприкінці грудня опубліковане нове дослідження Європейської Обсерваторії з питань порушень прав інтелектуальної власності https://www.euipo.europa.eu/en/publications/storage-and-destruction-of-seized-counterfeit-goods-in-the-eu

Проблеми, пов’язані зі зберіганням і знищенням контрафактної продукції, конфіскованої в ЄС, є постійною темою, яку піднімають під час мережевих дискусій Обсерваторії як правовласники, так і правоохоронні органи. Тому це дослідження було включено до робочої програми Обсерваторії.

Дослідження надає інформацію та описує проблеми, пов’язані зі зберіганням та знищенням вилучених контрафактних товарів, з акцентом на витратах, які несуть власники прав. Дослідження також коротко описує різні методи, які використовуються для знищення конфіскованих контрафактних товарів.

У звіті аналізуються витрати на зберігання та знищення, що здійснюються відповідно до двох правових механізмів: митної процедури, заснованої на Регламенті (ЄС) № 608/2013, та процедур, які здійснюються поліцією відповідно до національного законодавства.

В дослідженні систематизована інформація, надана компетентними органами держав-членів ЄС та окремими власниками прав, у поєднанні з даними про затримання, наданими Генеральним директоратом Європейської Комісії з питань оподаткування та митного союзу (DG TAXUD). Митні служби 15 країн-членів ЄС надали дані щодо витрат на зберігання та знищення. Поліцейські органи окремих країн поділилися інформацією щодо своїх процедур.

Деякі правовласники також зробили свій внесок у звіт, поділившись інформацією про витрати, які вони понесли під час поліцейських проваджень. Приклад конкретного випадку ілюструє процеси, пов’язані з кримінальним провадженням в Іспанії.

При цьому автори звіту розробили спеціальну методологію оцінки витрат та прийшли до таких основних висновків.

На основі даних, пов’язаних з митними процедурами, і згідно з методологією, яка базується на обсязі знищених товарів  трьох категорій (спортивне взуття, одяг, парфумерія та косметика) протягом 2018-2021 років, встановлено, що загальна вартість знищення, яку стягнули із правовласників митниці за 4-річний період становить 1,85 млн євро . Це в середньому 463 000 євро на рік.

Відсутність складських приміщень у деяких випадках і коливання цін на зберігання залежно від місця розташування та типів продуктів, які будуть зберігатися, можуть стати перешкодою для захисту прав ІВ.

Знищення товарів має здійснюватися відповідно до глобального підходу до управління відходами, що може призвести до проблем, пов’язаних із витратами для знищення контрафактних товарів.

Підсумовуючи презентацію дослідження Обсерваторія підкреслила, що дослідження  стосувалось проблем, пов’язаних зі знищенням товарів і впливом на навколишнє середовище. Але замість того, щоб надавати вичерпний перелік методів знищення в ЄС, звіт спрямований на підвищення обізнаності щодо цього питання та поглиблення поточних дискусій на рівні ЄС.

« Повернутись до списку новин