Гаряча лінія

Змінюємо світогляд на користь оригінального товару!

6 червня 2018 року світова спільнота відзначила Всесвітній день боротьби з підробками — Міжнародної просвітницької кампанії, заснованої в 1998 році Всесвітньою групою по боротьбі з підробками (GACG Network).

Численні заходи, які відбуваються в різних країнах світу, наголошують на міжнародних аспектах порушення прав інтелектуальної власності та підкреслюють зростаючу потребу світової спільноти у посиленій спільній боротьбі з підробками. Особлива увага завжди приділяється тим підробкам, які загрожують здоров’ю та безпеці людей.

Україна долучилась до відзначення цієї акції у 2012 році.

GEX_6973

Так 27 квітня 2012 року за ініціативи Українського альянсу по боротьбі з підробками і піратством (УАПП) спільно з державними органами та ICC Ukraine за  підтримки компанії «Пахаренко і партнери» в Києві стартувала масштабна безстрокова просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» під лозунгом «Я купую справжнє! Я не купую підробок!».

Українська безстрокова просвітницька кампанія «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» має високі результати: підвищується обізнаність суспільства щодо ролі інтелектуальної власності та економічних і соціальних наслідків від споживання контрафактних товарів. За шість років такої діяльності провели близько 50 просвітницьких акцій не лише в столиці України, а і в інших великих містах — Львів, Одеса, Вінниця, Рівне. Участь в таких заходах взяли більш ніж 15000 осіб.

Під час акцій учасники мають можливість ознайомитися зі зразками контрафактної та піратської продукції пересувного Музею підробок УАПП. На сьогодні мобільний Музей підробок УАПП є найяскравішою деталлю акції «Я купую справжнє! Я не купую підробок!», під час якої учасники можуть перевірити свої споживчі здібності, спробувавши відшукати ознаки підробок на представлених товарах.

Перший в Україні стаціонарний Музей підробок УАПП, який налічує майже 300 зразків, було відкрито 10 грудня 2015 року в приміщенні Київського університету права Національної академії наук України. 28 вересня 2017 року підписано меморандум про співпрацю між КНУ імені Т. Шевченка і УАПП, яким також передбачено створення «Музею підробок УАПП» для студентів, викладачів та інших зацікавлених осіб в приміщенні КНУ імені Тараса Шевченка.

05

шевченка

022

Проведення акцій також передбачає дослідження суспільної думки про споживання підроблених товарів — учасникам пропонують заповнити анкети, де необхідно відповісти на два запитання: чи купував кожен з них підроблені товари і чи були ці покупки свідомими. Результати анкетування демонструють, що переважна більшість учасників опитувань купували підробки несвідомо, сплутавши їх з оригінальною продукцією, однак пізніше зрозуміли, що їх ввели в оману, і надалі, щоб не купити фальсифікат, намагатимуться бути уважнішими.

Зміна світогляду потенційних споживачів має стати основою підвищення конкурентоспроможності вітчизняних виробників і національної економіки загалом. Українці повинні усвідомлювати, що: контрафактна продукція — це одна з головних перешкод для розвитку вітчизняного виробництва; порушення прав інтелектуальної власності гальмує впровадження інноваційних виробництв і економічний розвиток держави; недотримання високих стандартів якості в агрохімічній сфері створює загрозу масштабних техногенних катастроф; підробки ліків, іграшок, запасних деталей транспортних засобів, добрив та інших подібних товарів можуть серйозно зашкодити здоров’ю та безпеці споживачів.

Діяльність УАПП були високо оцінені у 2016 році світовою спільнотою — як найбільш активна асоціація Український альянс по боротьбі з підробками і піратством та особисто її президент Антоніна Пахаренко-Андерсон отримали Всесвітню нагороду у сфері боротьби з підробками  від GACG Network (Всесвітня група по боротьбі із підробками, членами якої є 24 національних і регіональних організацій) за гарні результати досягнуті при проведенні масштабних просвітницьких заходів і міжнародних форумів, присвячених питанням виховання поваги до прав інтелектуальної власності  та боротьби з контрафактними  і піратськими товарами. Нагородження від  GACG Network проходить у Франції у місті Парижі.  

02

Компанія «Пахаренко і партнери» всі ці роки активно підтримує цю просвітницьку ініціативу, супроводжуючи проведення регулярних заходів для представників держорганів та бізнесу, студентської молоді, школярів, журналістів, а також надає зразки контрафактної та піратської продукції товарів для Музею підробок УАПП. Компанія має надію, що її соціальна активність дозволить виховати повагу до прав інтелектуальної власності в нашому суспільстві та сприятиме усвідомленню представниками бізнесу й громадськості важливості захисту цих прав.

Зусилля професійної команди «Пахаренко і партнери» були високо оцінені професійною спільнотою — у грудні 2017 року компанія отримала нагороду як найбільш соціально відповідальною юридичною фірмою в рамках  Всеукраїнської дослідницької програми PLS Top Teams 2017 від Юридичної практики.

сайт3

0

Як вище згадувалося, у цьому році Всесвітній день боротьби з підробками  відзначався 6 червня і як завжди були вручені нагороди переможцям GACG Network. Всього було 7 номінацій і серед нагороджених були:

–        Уругвайська таможня (National Public Body Award);

–        Harley-Davidson Motor Company (CompanyAward);

–        Бенуа Баттістеллі (Benoît Battistelli) (Special Award Individual Award for Services to IP Protection). Пан Баттістеллі за 20 років своєїкар’єри в сфері інтелектуальної власності займав високі посади як на національному, так й міжнародному рівнях. Очолював Французький національний інститут промислової власності FrenchIPOffice (INPI), а з лютого 2013 року є президентом Європейського патентного відомства (ЄПВ).

Український альянс по боротьбі з підробками і піратством та ППФ «Пахаренко і партнери» будуть і надалі підтримувати проведення просвітницьких і освітніх заходів у рамках просвітницької компанії «Дні боротьби з підробками та піратством в Україні» і запрошують усіх небайдужих приєднуватись та змінювати нашу країну на краще!

01

03

« Повернутись до списку новин